Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Obrazek tytułowy. Prognozowana łączna suma opadów od piątku 16.10.2015 00UTC do piątku 23.10.2015 18UTC. Model ECMWF z 16.10.2016 00UTC. Źródłó: http://tradingmaster.meteogroup.com/

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sylwester

 • Prognoza pogody na tydzień 17-23.10.2015
  16.10.2015 14:25

  Po tygodniu porannych mrozów i śnieżnym epizodzie, kolejne dni przyniosą już typowo jesienną pogodę i to w tym bardziej deszczowym i mglistym wydaniu.

   

  • Reklama

  Sobota będzie na ogół pochmurna i deszczowa. Przed południem dnia słabe opady deszczu lub mżawki występować będą prawie wszędzie poza północnym wschodem i południowym zachodem – choć tu też może lokalnie pokropić. W drugiej części dnia wciąż deszczowo, przy czym na południu opady będą silniejsze. Nie powinno padać na Suwalszczyźnie i na południowym zachodzie. W pozostałych dzielnicach zachodnich deszcz tylko miejscami. Temperatury maksymalne od 10-12 stopni na zachodzie do 13-16 na południowym wschodzie. W nocy popada już w prawie całym kraju poza krańcami zachodnimi i miejscami opady te będą dość intensywne.

  Niedziela również deszczowa – padać będzie w pasie północnym i centralnym. Na południu raczej bez deszczu i jest nawet szansa na niewielkie przejaśnienia. Temperatury osiągną 9-12 stopni, tylko na Roztoczu do 13-14 stopni. W nocy też będzie padać, choć już słabo.

  W poniedziałek deszczu mniej, choć nadal pochmurno – zachmurzenie duże do całkowitego, niewielkie przejaśnienia na Pomorzu. Pokropić może na południowym zachodzie i południu, rano lokalnie także na północy. Temperatura maksymalna od 9 do 12 stopni.

  Po mglistej nocy wtorek przywita nas dużym zachmurzeniem, a na południu także opadami deszczu lub mżawki. W drugiej części dnia deszcz możliwy w centrum i na wschodzie. Temperatury podobne do poniedziałkowych.

  Środa także pochmurna, na północnym zachodzie i południowym wschodzie do tego deszczowa. Temperatury dojdą do 8-11 stopni.

  W czwartek i piątek jest już szansa na ładniejszą pogodę z większą ilością przejaśnień, choć w czwartek może jeszcze przelotnie popadać. Temperatury utrzymają się na dotychczasowym poziomie. Powieje za to silniejszy wiatr.

  Choć taka deszczowa aura wielu może być nie w smak, to opady są bardzo potrzebne (i jeszcze długo będą), żeby uzupełnić zasoby wodne po ostatniej suszy. No i grzybiarze też powinni być zadowoleni :)

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.