Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Początki zimy by Ryszard Kostempski

 • Prognoza pogody na tydzień 17-23.10.2009
  16.10.2009 11:53

  W weekend pogodę w naszym kraju będzie kształtował układ niżowy z centrum nad Litwą. Przyniesie to nam dość zmienną pogodę. Na większości obszaru Polski zachmurzenie będzie duże i całkowite ze słabymi opadami deszczu, a na wschodzie deszczu ze śniegiem. Noce oraz poranki będą dość mgliste, co w połączeniu prawie w całym kraju z ujemnymi temperaturami gruntu, da efekt w postaci szadzi. Temperatura maksymalna w sobotę w granicach 4-7 stopni, a w niedzielę 5-8 stopni.

  • Reklama

  Początek tygodnia będzie bardziej słoneczny. W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, jedynie na południu duże z zanikającymi opadami deszczu. Początkowo środa też pogodna, jednakże w ciągu dnia od południowego wschodu zbliżać się będzie strefa opadów deszczu, które do godzin wieczornych sięgną aż do centrum Polski. Temperatura w poniedziałek około 6-8 stopni, we wtorek 3-5 stopni w strefie opadów i 6-8 stopni na pozostałym obszarze.

  W środę polska znajdzie się całkowicie w strefie opadów związanej z frontem ciepłym, co przyniesie nam pełne zachmurzenie i opady deszczu oraz mżawki. Temperatura będzie bez zbytnich spadków 5-8 stopni.

  Końcówka tygodnia także nie będzie nastrajała optymistycznie. Czwartek jak i piątek będą równie pochmurne, a dodatkowo w czwartek będzie można przez cały dzień spodziewać się pozostałości środowych opadów. W piątek chmur na niebie również sporo, ale opadów troszkę mniej. Czwartek będzie dość ciepły z temperaturami rzędu 7-9 stopni, natomiast w piątek na południu i zachodzie można się spodziewać nawet 9-11 stopni.

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.