Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Piotr Abramczyk.

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Marcin Leszczuk.

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  4. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  5. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 17-23.06.2017
  16.06.2017 13:38

  Przed nami weekend z pogodą w kratkę, bardzo ciepły początek tygodnia, a następnie spore ochłodzenie.

   

  • Reklama

  Sobota zapowiada się pochmurnie, przeważać będzie zachmurzenie duże do całkowitego, w prawie całym kraju (poza krańcami zachodnimi i samym wybrzeżem) popada deszcz – najwięcej na południu i południowym wschodzie. W ciągu dnia zacznie się przejaśniać na Wybrzeżu, a pod wieczór w tym rejonie się rozpogodzi. Chłodno. Temperatura maksymalna od 16 do 20 stopni, do tego umiarkowany, a na zachodzie i południu okresami dość silny wiatr.

  Niedziela już dużo ładniejsza. Chmury i zanikające opady jedynie na południu; w centrum zachmurzenie duże z przejaśnieniami, malejące do umiarkowanego, a na północy, zachodzie i wschodzie przez cały dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Sporo cieplej – maksymalnie do 23-26, a na zachodzie 27 stopni. Chłodniej na południu i nad morzem, 18-22 stopnie.

  W poniedziałek kontynuacja słonecznej pogody – w całym kraju zachmurzenie małe do umiarkowanego. Bardzo ciepło – temperatury maksymalne od 19-24 stopni nad samym morzem i na pogórzach, do 25-29 stopni na przeważającym obszarze i lokalnie 30 stopni na krańcach zachodnich i południowo-zachodnich.

  Wtorek przyniesie zmiany – od północy na południe będzie przemieszczał się chłodny front atmosferyczny z opadami i burzami. Ranek pogodny na południu i w centrum, natomiast na północy już miejscami przelotny deszcz i lokalne burze. Z biegiem dnia opadów i burz będzie więcej, obejmą północną i centralną, a pod wieczór miejscami południową Polskę. Lokalnie zjawiska towarzyszące burzom mogą być gwałtowne! Temperatura maksymalna wyniesie od 18-20 stopni nad morzem i 21-24 na północy, do 25-28 stopni w pasie centralnym i południowym.

  W środę w kraju pogoda w kratkę, zachmurzenie umiarkowane do dużego i miejscami , głównie na północy i północnym wschodzie przelotne opady deszczu. Rano będzie jeszcze padać na południowym wschodzie, ale tu opady zanikną przed południem. Pod wieczór w całym kraju się rozpogodzi. Temperatury maksymalne od zaledwie 15-17 stopni na północy, do 18-21 w południowej części kraju. Okresami silniejszy wiatr.

  Czwartek i piątek prawdopodobnie przyniosą podobny typ pogody - zmienne zachmurzenie, opady przelotne deszczu (głównie na północy i wschodzie) i okresami silniejszy wiatr. Temperatury w czwartek do 16-20 stopni, w piątek do 17-21 stopni, ale na zachodzie już cieplej, do 22-24 stopni.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.