Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Już niedługo w naszych sadach.

  Krokusy już zdobię zielona trawę.

  Pszczoły powoli budzą się po zimie.

 • Prognoza pogody na tydzień 17-23.04.2010
  17.04.2010 08:27

  W ten kwietniowy weekend, podczas którego pożegnamy Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz jego żonę Marię Kaczyńską pogoda będzie ciepła i wiosenna. Wszystkie uroczystości te żałobne za dusze tragicznie zmarłych w katastrofie Tu-154 w Warszawie oraz niedzielna uroczystość pogrzebowa Państwa Kaczyńskich na Wawelu w Krakowie odbędą się pięknej scenerii wiosennego nieba.

  • Reklama

  W sobotę i niedzielę Polska będzie pod wpływem wyżu znad Atlantyku, który spowoduje, iż w całym kraju występować będzie zachmurzenie małe po południu wzrastające do umiarkowanego, a temperatura maksymalna wyniesie 12 -14 stopni na południu i w centrum do 1 0 – 12 stopni na północy w kraju. W niedzielę bardzo podobna pogoda do tej z soboty. Niemal w całym kraju poranek bezchmurny, lecz chłodny, w ciągu dnia pojawią się na niebie liczne cumulusy i temperatura szybko wzrośnie do 17 – 19 stopni na południu i w centrum. Jedynie na Wybrzeżu występować będzie zachmurzenie duże i tam też temperatura będzie niższa, 12 – 14 stopni. Weekendowe noce będą chłodne. Temperatura spadać będzie do około 2 – 4 stopni, a w pasie Polski południowej spodziewane są przygruntowe przymrozki do
  (-2) – (-1) stopnia.

  W poniedziałek i wtorek nastąpi nieznaczne pogorszenie pogody. Na wschodzie zachmurzy się i tam wystąpią opady deszczu, a na pozostałym obszarze kraju występować będzie zachmurzenie umiarkowane wzrastające w ciągu dnia do dużego, ale nie powinno padać. Temperatury w ciągu dnia nie będą już tak wysokie jak w weekend i wyniosą średnio od 12 – 14 stopni na południu do 8 – 10 stopni na północy kraju. W nocy natomiast temperatura spadać będzie poniżej zera w Polsce północnej i wynosić będzie (-2) – 0 stopni, 2 – 4 stopnie będą na południu.

  We środę Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Skandynawii i ten układ sprawi, iż do czwartku w całej Polsce występować będzie zachmurzenie duże i całkowite oraz należy spodziewać się słabych opadów deszczu niemal w całym kraju. W wyniku napłynięcia chłodniejszego powietrza z północnego zachodu temperatur maksymalna w te dni wyniesie
  12 -14 stopni na południu do 7 – 9 stopni na północy. W nocy temperatura minimalna wynosić będzie 2 – 4 stopnie z lokalnymi przygruntowymi przymrozkami w przedziale (-1) – 0 stopni.

   W piątek nastąpi poprawa pogody za sprawą układu wyżowego, którego centrum w ciągu dnia przemieści się nad Polskę. Początkowe duże zachmurzenie szybko będzie maleć i w całym kraju nastąpią rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie niemal w całym kraju 13 – 15 stopni jedynie na Wybrzeżu chłodniej, bo około 8 – 9 stopni.

  Jak widać w nadchodzący tydzień pogoda będzie w przysłowiową kratkę. Będzie ciepło i słonecznie, ale także pochmurno i deszczowo. Wszystkich działkowiczów i osoby pracujące w rolnictwie uczulam na przygruntowe przymrozki, które występować będą w tym tygodniu i mogą zaszkodzić naszym roślinom.

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.