Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć przysłanych przez internautów, autor jERZY

  (1) Z galerii zdjęć przysłanych przez internautów, autor jERZY

  (2) Z galerii zdjęć przysłanych przez internautów, autor Przemysław Socha

  (2) Z galerii zdjęć przysłanych przez internautów, autor Przemysław Socha

  (3) Z galerii zdjęć przysłanych przez internautów, autor jERZY

  (3) Z galerii zdjęć przysłanych przez internautów, autor jERZY

  (4) Z galerii zdjęć przysłanych przez internautów, autor Józef Gigoń

  (4) Z galerii zdjęć przysłanych przez internautów, autor Józef Gigoń

 • Prognoza pogody na tydzień 17-23.01.2015
  15.01.2015 21:07

  Po ostatnim okresie z wietrzną, pochmurną oraz deszczową aurą nad Polską, kolejny tydzień przyniesie nam niewielkie ochłodzenie oraz możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce kształtować będzie płytki ośrodek niżowy znad Czech, ze strefą pofalowanego frontu atmosferycznego na obszarze naszego kraju. Od południowego zachodu, zachodu, poprzez centrum do północnego wschodu, zachmurzenie duże do całkowitego ze słabymi opadami deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, jedynie początkowo na południowym wschodzie większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie od 3-4 stopni na północy i północnym wschodzie, poprzez 6-8 stopni w dzielnicach centralnych, do 11-12 stopni na Podkarpaciu, Małopolsce i Lubelszczyźnie.

  W niedzielę strefa frontowa przemieszczać się będzie na północny-wschód, obejmując swoim zasięgiem całe południe, wschód oraz częściowo centrum kraju. Na tym obszarze pochmurno z opadami deszczu oraz deszczu ze śniegiem, a miejscami również śniegu, zwłaszcza nad ranem oraz wieczorem. Nad pozostałymi dzielnicami zachmurzenie duże, z niewielkimi przejaśnieniami po południu w pasie zachodnim kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 1-3 stopni na Podlasiu i Mazurach, do 6-7 stopni na południowym wschodzie.

  W poniedziałek Polska będzie pod wpływem słabogradientowego pola podwyższonego ciśnienia. Zachmurzenie duże, jedynie na krańcach wschodnich oraz na północnym zachodzie, miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura maksymalna od 1-2 stopni na północnym wschodzie do 5-6 stopni na całym na Podkarpaciu.

  W kolejnych dniach przeważnie pochmurno, okresowo z możliwymi słabymi opadami deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatury maksymalne będą wynosić od 0-2 stopni na północnym wschodzie, do 5-6 stopni na południowym wschodzie.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.