Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Jesienne obrazy w grudniu. Zdjęcia naszych internautów.

  Jesienne obrazy w grudniu. Zdjęcia naszych internautów.

  Nad morzem też bez śniegu. Zdjęcia naszych internautów.

  Nad morzem też bez śniegu. Zdjęcia naszych internautów.

  W parkach jesień. Zdjęcia naszych internautów.

  W parkach jesień. Zdjęcia naszych internautów.

  Ale śnieg kiedyś spadnie. Zdjęcia naszych internautów.

  Ale śnieg kiedyś spadnie. Zdjęcia naszych internautów.

 • Prognoza pogody na tydzień 17.12 - 23.12.2011.
  15.12.2011 19:32

  Święta tuż, tuż, a śniegu jak nie było tak nie ma. Pisząc tą ostatnią prognozę tygodniową  przed Świętami Bożego Narodzenia minę mam nietęgą. To wszystko za sprawą tego, iż pomimo zbliżających się świąt, które generalnie kojarzą się z mrozem i śniegiem w tym roku będą raczej bez jednego i drugiego.

  • Reklama

  Nadchodzący tydzień jedynie w weekend pozwoli nam z nadzieją czekać na białą zimę, ale od środy zacznie się stopniowo ocieplać i opady śniegu w drugiej połowie tygodnia przejdą w opady deszczu.

  W sobotę w całym kraju będzie pochmurno z opadami śniegu lub deszczu ze śniegiem, jedynie lokalnie na wschodzie do południa padać będzie deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 – 4 stopni na zachodzie do 4 – 5 stopni na wschodzie. W nocy opady śniegu występować będą na wschodzie, a termometry wskażą  w całym kraju od 1 do 2 stopni. W całym kraju wiać będzie dość silny i porywisty wiatr z zachodu i północnego zachodu.

  W niedzielę zachmurzenie będzie od dużego na południu do całkowitego na północy. Słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu występować będą na Wybrzeżu. W ciągu dnia termometry  maksymalnie wskażą od 1 – 2 stopni na północnym wschodzie do 3 – 4 stopni na południowym zachodzie. W nocy termometry spadną do (-4) – ( -2) stopni na południu do 0 – 1 stopnia na północy. W dalszym ciągu wiać będzie dość silny i porywisty wiatr z zachodu.

  W poniedziałek rozpogodzi się na południu i w centrum, a na północy w dalszym ciągu zachmurzenie będzie duże i tam należy spodziewać się opadów deszczu w dzień i śniegu w nocy. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 1 – 2 stopni na wschodzie do 2 – 3stopni na zachodzie. W nocy temperatura minimalna wyniesie od (-5) – (-3) stopni na południu do (-2) – (-1) stopnia na północy.

  We wtorek do Polski  z zachodu zbliży się font atmosferyczny. Zachmurzenie od dużego zacznie stopniowo wzrastać do całkowitego i w nocy z zachodu na wschód przemieszczać się będzie strefa słabych opadów śniegu. W ciągu dnia termometry  maksymalnie wskażą od
  0 – 1 stopnia na wschodzie do 1 – 2 stopni na zachodzie. W nocy termometry spadną do
  (-4) – (-3) stopni na wschodzie do (-1) – 0 stopnia na zachodzie.

  W środę i czwartek do Polski zbliży się kolejna strefa frontowa za którą zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze z zachodu. W całym kraju zachmurzeni będzie duże lub całkowite. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie strefa opadów śniegu przechodząca w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura w dzień wyniesie od 0 – 1 stopnia na wschodzie do 2 – 3 stopni na zachodzie w środę do 3 – 5 stopni w czwartek. W nocy termometry wskażą od (-4) – (-1) na wschodzie i 0 – 1 stopnia na zachodzie we środę do (-2) – (-1) na wschodzie i 1 – 3 stopni na zachodzie.

  W piątek w dalszym ciągu będzie pochmurno w całym kraju. Słabe opady deszczu występować będą w zachodniej i centralnej Polsce. W nocy opady przejdą w opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 – 2 stopni na wschodzie do 4 – 6 stopni na zachodzie. W nocy temperatura minimalna wyniesie od 0 – 1 stopnia na wschodzie do 1 – 3 stopni na zachodzie.

   

  Pomimo braku śniegu za oknem, nie traćmy świątecznego nastroju.   

  Pozdrawiamy zespół METEOGROUP.

   

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.