Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Ryszard Kostempski

  (2) Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska

  (3) Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska

  (4) Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska

 • Prognoza pogody na tydzień 17.11-23.11.2012
  16.11.2012 00:09

  Od kilku dni Polska pozostaje pod wpływem wyżu znad południowo-wschodniej Europy, który zapewnia spokojną, ale w większości regionów niezbyt przyjemną, szarą i mglistą aurę. Jak wskazują prognozy, wyż ten nie ma zamiaru ustąpić i prawdopodobnie pozostanie z nami przynajmniej do następnego weekendu. Tak więc w pogodzie bez większych zmian – czeka nas powtórka tego z czym mieliśmy do czynienia w ostatnim czasie.


  Sobotni ranek przywita nas licznymi zamgleniami i mgłą, które miejscami utrzymają się do godzin południowych. W ciągu dnia zacznie przejaśniać się i rozpogadzać – najpierw na południu, następnie w centrum i na północy. Najwięcej chmur utrzyma się na Wybrzeżu. Temperatury maksymalne wyniosą od 4-7 stopni na północy do 9-12 na południu. W nocy powrócą mgły i zamglenia, które szybko przesłonią dość pogodne niebo. Temperatury spadną do (-1) – 2 stopni, a przy gruncie będzie 2-3 stopnie mniej.
  Niedziela również rozpocznie się mgłami i zamgleniami, które po ustąpieniu odsłonią pogodne niebo w południowo-wschodniej części kraju. Na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie wzrośnie do całkowitego i tam może słabo popadać deszcz lub mżawka. Termometry wskażą maksymalnie od 7-8 stopni na Wybrzeżu do 11-13 na Podkarpaciu. Noc pochmurna, z zamgleniami i występującymi lokalnie słabymi opadami deszczu lub mżawki. Tym razem bez przymrozków.

  Scenariusz pogodowy na kolejne dni tygodnia nie jest zbyt zróżnicowany: po mglistych nocach poranki zwykle będą szare i zasnute zamgleniami oraz mgłami, które przeważnie utrzymywać się będą do południa i wracać w godzinach wieczornych. Zdarzać się będą miejsca gdzie mgły i zamglenia utrzymywać się będą przez cały dzień, skutecznie odcinając dopływ słońca. Lokalnie mogą występować słabe opady mżawki, głównie na północy i w centrum, za to mieszkańcy Polski południowej mają największe szanse na przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatury w dzień będą sięgać przeważnie 5-10 stopni, a gdzie będzie cieplej zależy od tego, gdzie słońce przebije się przez chmury i mgły. Odwrotnie w nocy – tam, gdzie będą występować przejaśnienia pojawi się lekki mróz lub przymrozek.

  Widząc to, co dzieje się za oknem i czytając powyższą prognozę nie może dziwić fakt, że wyże, które zapewniają taką pogodę zwykło nazywać się „zgniłymi”. I tym optymistycznym akcentem kończąc, życzę Państwu udanego weekendu :)

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.