Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Zdjęcie ze zbiorów archiwum, nadesłane przez Rafała Choma.

  (1) Zdjęcie ze zbiorów archiwum, nadesłane przez Rafała Choma.

 • Prognoza pogody na tydzień 17.08-23.08.
  16.08.2013 11:10

  Po ciepłym i bardzo słonecznym długim, wakacyjnym weekendzie, prognozowane jest niewielkie „załamanie” pogody na początku przyszłego tygodnia oraz ochłodzenie, które powoli zwiastować może nieuchronny koniec wakacji, czyli beztroski okres odpoczynku i leniuchowania.

  • Reklama

  W sobotę piękną i słoneczną pogodę w Polsce „zagwarantuje” nam układ wyżowy znad Białorusi oraz napływ z południowego-zachodu suchej i ciepłej masy powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Na obszarze kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie w ciągu dnia na Pomorzu umiarkowane. Temperatury maksymalne od 23-24 stopni na północnym-wschodzie do 28-29 stopni na zachodzie.

  W niedzielę klin wyżowy stopniowo „wypierany” będzie od zachodu przez skraj zatoki niżowej, związanej z niżem nad Islandią. Spowoduje to wzrost zachmurzenia głównie przez chmury piętra średniego i wysokiego na całym zachodzie, a następnie również na północy kraju. Miejscami pod wieczór na północnym-zachodzie możliwe słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze nadal słonecznie. Temperatury w dalszym ciągu będą wzrastać. Od 26-27 stopni na północy do 30-31 stopni na południu kraju.

  W nocy z niedzieli na poniedziałek oraz w dzień w poniedziałek nastąpi zmiana pogody w kraju. Polska dostanie się pod wpływ zatoki niżowej z pofalowanym frontem chłodnym. Zachmurzenie duże z opadami przelotnymi deszczu, a po południu na południowym-zachodzie i zachodzie również z lokalnymi burzami. Jedynie na południowym-wschodzie oraz w pierwszej części dnia na południu i wschodzie mniejsze zachmurzenie i bez opadów. Temperatury od 20-21 stopni na północnym-zachodzie, do 30-31 stopni na południowym-wschodzie.

  We wtorek strefa frontowa z dużym lub całkowitym zachmurzeniem oraz z opadami deszczu obejmować będzie całą południową, wschodnią i centralną Polskę. Po południu, klin wyżu znad zachodniej Europy, spowoduje stopniowe zmniejszenie zachmurzenia do umiarkowanego i małego na północy i zachodzie kraju oraz napływ chłodniejszej masy powietrza polarnego morskiego. Chłodniej od 19 do 22 stopni.

  W środę klin wyżowy, obejmujący przeważającą część kraju, spowoduje zachmurzenie umiarkowane, bez opadów, jedynie na południowym-wschodzie więcej chmur i tam lokalnie możliwe opady deszczu. Nadal chłodno, maksymalnie od 20 do 22 stopni.

  W czwartek i piątek nadal dość pogodnie, jedynie miejscami na wschodzie okresowo opady przelotne deszczu. Temperatury maksymalne w dalszym ciągu około 21-23 stopni.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.