Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Krystyna Lipińska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Krystyna Lipińska.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Paweł Nycz.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Rafał Chomaa.

 • Prognoza pogody na tydzień 17.03-23.03.2012
  16.03.2012 03:29

  Nadchodzący tydzień przyniesie zmianę astronomicznej i kalendarzowej pory roku – żegnamy się z zimą, a witamy wiosnę. Wszystko wskazuje na to, że tym razem pogoda zamierza dostosować się do kalendarza.


  Słoneczny i bardzo ciepły weekend

  Pogoda w weekend zapowiada się nad wyraz optymistycznie. Dni będą pełne słońca, dopiero w niedzielę w północnej i zachodniej Polsce pojawi się więcej chmur i tam może słabo popadać deszcz. Temperatury osiągną 16-20 stopni, jedynie na północy będzie nieco chłodniej – od 12 do 15 stopni, a nad samym morzem od  8 do 11 stopni.

  Kolejne dni chłodniejsze, ale wciąż wiosenne

  W nocy z niedzieli na poniedziałek oraz w poniedziałek przez Polskę będzie przechodził ośrodek niżowy, stąd w całym kraju zachmurzy się i popada deszcz. Już po południu niebo zacznie się jednak przecierać i pod wieczór znów prawie wszędzie będzie pogodnie. Zrobi się jednak kilka stopni chłodniej – w poniedziałek temperatury maksymalne wyniosą od 5-9 stopni na północy, przez 10-12 stopni w centrum, do 13-15 stopni na południu, a w nocy z poniedziałku na wtorek w całym kraju temperatury spadną do (-1)-2 stopni, a przy gruncie do (-3)-(-2) stopni.

  W kolejnych dniach będzie dość pogodnie – przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Większego zachmurzenia i opadów deszczu spodziewamy się w środę, a na północy kraju także we wtorek. Temperatury maksymalne będą oscylować wokół 9-14 stopni, przy czym najcieplej będzie na południu i zachodzie, a najchłodniej na północy i na wschodzie. Nocami temperatury będą się zbliżać do 0 stopni, miejscami wystąpi lekki mróz, a prawie wszędzie możemy spodziewać się przygruntowych przymrozków.

  Jak widać, wiosna rozpocznie się wyraźnym, ciepłym i słonecznym akcentem, przynosząc pogodę, za którą wielu z nas zdążyło się już bardzo stęsknić. I choć taka prognoza napawa optymizmem, trzeba pamiętać, że jest to bardzo kapryśna pora roku, co ma odzwierciedlenie chociażby w przysłowiach dotyczących marca i kwietnia. Możemy jednak uspokoić, że przynajmniej w nadchodzącym tygodniu żadnych zimowych niespodzianek nie przewidujemy.


  W dniach 16-18 marca przedstawiciele MeteoGroup wezmą udział w targach AGROTECH w Kielcach, prezentując portal dla rolników – Agropogoda. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy i jednocześnie zapewniamy, że zatroszczyliśmy się o odpowiednią pogodę :) Piątek, sobota i niedziela w Kielcach pogodne, pełne słońca i bardzo ciepłe – w piątek do 13, a w sobotę i niedzielę do 18 stopni.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.