Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Arek

  5. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Arek

 • Prognoza pogody na tydzień 16-22.09.2017
  15.09.2017 13:05

  Tegoroczny wrzesień póki co zapisuje się bardzo deszczowo, są miejsca gdzie opady przekroczyły miesięczną normę już ponad dwukrotnie. Wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec – przed nami znów dużo deszczu. 

   

  • Reklama

  W sobotę najładniejsza pogoda będzie panować na północnym zachodzie kraju – ranek zapowiada się pogodnie, z zachmurzeniem małym, po południu wzrośnie ono do umiarkowanego, miejscami dużego. Inaczej będzie w południowo-wschodniej części Polski – tam od rana sporo chmur i  opady deszczu. Pod wieczór na Podkarpaciu opady zanikną i powinno się przejaśnić. W pasie od Dolnego Śląska po Podlasie, Mazury i Warmię początkowo dość pogodnie z zachmurzeniem umiarkowanym do dużego, w ciągu dnia przybędzie chmur i pojawią się opady deszczu. Temperatury maksymalne na ogół 15-18 stopni. Cieplej będzie na krańcach południowo-wschodnich – do 19-21 stopni, a chłodniej na Opolszczyźnie i Śląsku, 13-15 stopni.

  W niedzielę pogodny poranek przywita jedynie mieszkańców zachodnich krańców Polski, na pozostałym obszarze pochmurno, miejscami zamglenia i opady deszczu. Te początkowo głównie na południu i wschodzie, jednak z biegiem dnia strefa opadów obejmie prawie cały kraj, poza północnym zachodem – tu do wieczora zachmurzenie umiarkowane do dużego. Na południu, południowym wschodzie i wschodzie opady mogą być intensywne, niewykluczone również burze. Temperatury podobne do sobotnich. Dużo deszczu spadnie także w nocy, szczególnie we wschodniej połowie kraju. Miejscami może padać mocno!

  W poniedziałek deszczowa pozostanie północna połowa Polski, jednak z biegiem dnia opady powinny słabnąć i zanikać. Południowa połowa kraju będzie za to dość pogodna – zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, a pod wieczór w wielu miejscach rozpogodzi się do małego. Przejaśnienia obejmą także pas centralny. Chłodno, temperatury maksymalne od 13-16 stopni na północy do 16-18 na południu.

  Wtorek powinien rozpocząć się dość pogodnie, przeważnie z zachmurzeniem umiarkowanym do dużego, choć miejscami może być mglisto. W ciągu dnia od południa będzie przybywać chmur i dość szybko południowo-wschodnią część kraju obejmie kolejna strefa deszczu. Słaby przelotny deszcz możliwy również na zachodzie i na Wybrzeżu, poza tym bez opadów, zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksyma od 14 do 17 stopni.

  W środę znów deszczowo, przede wszystkim w pasie wschodnim i centralnym. Na zachodzie deszcz jedynie miejscami i tam więcej przejaśnień. Temperatury maksymalne w zakresie od 13 do 16 stopni.

  W kolejnych dniach opadów trochę mniej – deszcz przelotny będzie występował miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, choć nie tylko. Są też szanse na niewielkie przejaśnienia. Temperatury maksymalne na ogół od 14 do 18 stopni.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.