Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 16-22.09.2017
  22.09.2017 13:21

  Zgodnie z zapowiedziami sprzed tygodnia, ostatnie dni były w Polsce bardzo deszczowe – wrzesień już jest pod tym względem w wielu miejscach rekordowy. To jeszcze nie koniec opadów, ale wygląda na to, że od połowy tygodnia wyż znad Skandynawii przyniesie nam wreszcie więcej słońca.

   

  • Reklama

  Sobotnie przedpołudnie, po deszczowej nocy, również przyniesie sporo opadów w Małopolsce, na Śląsku i Opolszczyźnie. Padać będzie również w innych miejscach kraju, poza krańcami zachodnimi i południowo-zachodnimi, północą Polski i północnym wschodem. Na krańcach zachodnich, na Mazurach i Suwalszczyźnie ranek pogodny. Po południu deszcz obejmie całą zachodnią połowę kraju, najsilniejszy będzie na Dolnym Śląsku. Na południu i w centrum opady będą zanikać. Zachmurzenie w pozostałej części Polski na ogół duże z przejaśnieniami. Temperatury maksymalne wyniosą od 12-15 stopni na południu do 16-19 na pozostałym obszarze i miejscami 20 na północnym wschodzie. Okresami silniejszy wiatr.

  W niedzielę najładniejsza pogoda w pasie od Pomorza Zachodniego po Mazury i Suwalszczyznę – zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko miejscami duże. W pasie centralnym i południowym przeważnie zachmurzenie duże z przejaśnieniami i okresami przelotny deszcz. Temperatury maksymalne od 16 do 20 stopni.

  Poniedziałek początkowo pochmurny, z przejaśnieniami jedynie na północy. Lokalnie możliwy słaby deszcz. W ciągu dnia będzie się przejaśniać w całym kraju, jednak w Polsce zachodniej może jeszcze przelotnie padać. Dość ciepło – do 16-20 stopni. Okresami silniejszy wiatr.

  Wtorek przyniesie jeszcze więcej przejaśnień. Na przeważającym obszarze bez opadów, przelotny deszcz możliwy na krańcach zachodnich i południowo-zachodnich. Temperatury maksymalne 18-20 stopni.

  Od środy jeszcze więcej słońca, a czwartek i piątek powinny być już zupełnie pogodne z zachmurzeniem małym i umiarkowanym i jedynie lokalnie dużym. Nie powinno już nigdzie padać, tylko w środę może jeszcze pokropić na krańcach południowo-zachodnich i południowych. Temperatury maksymalne na ogół 16-20 stopni.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.