Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk.

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sławomir Urbaniak.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sławomir Urbaniak.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk.

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sławomir Urbaniak.

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sławomir Urbaniak.

 • Prognoza pogody na tydzień 23-29.08.2019
  22.08.2019 10:14

  Końcówka sierpnia rozpieszcza nas pogodą. Nadchodzący tydzień zapowiada się ponownie ciepło i dość pogodnie. Niestety miejscami możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i burz.

  • Reklama

  W piątek na przeważającym obszarze kraju dzień zapowiada się pogodnie z zachmurzeniem małym lub bezchmurnym niebem. Jedynie w ciągu dnia na południu Polski zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego i dużego z przejaśnieniami, w górach miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Noc nadal pogodna, tylko na południu i południowym zachodzie kraju nadal zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 23-24 stopni na Podlasiu i Mazurach, przez 25-26 stopni w centrum do 27-28 stopni na zachodzie. Temperatura minimalna od 7-9 stopni na Podlasiu do 10-13 stopni na pozostałym obszarze Polski.

  W sobotę pogodnie z zachmurzeniem małym i bezchmurnym niebem w pasie Polski północnej i centralnej, natomiast na południu zachmurzenie umiarkowane do dużego z przejaśnieniami. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie miejscami możliwe słabe przelotne opady deszczu i lokalne burze. Noc na północy i w centrum kraju początkowo z zachmurzeniem małym lub bezchmurnym niebem wzrastające w ciągu nocy w pasie Polski centralnej do umiarkowanego. Na południu zachmurzenie duże z przejaśnieniami do umiarkowanego, miejscami w górach przelotne opady deszczu i pojedyncze burze. Temperatura maksymalna od 24-25 stopni na Podlasiu, przez 25-26 stopni w centrum do 27-29 stopni na zachodzie. Temperatura minimalna od 9-12 stopni na Podlasiu do 12-15 stopni na pozostałym obszarze Polski.

  W niedzielę na przeważającym obszarze kraju dość pogodnie z zachmurzeniem małym do umiarkowanego, wieczorem z rozpogodzeniami na północnym wschodzie. Natomiast na południu oraz zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane okresami duże z przejaśnieniami, miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i pojedyncze burze. W nocy opady i burze będą zanikać oraz będzie się rozpogadzać do zachmurzenia umiarkowanego i małego, miejscami do bezchmurnego nieba. Będzie ciepło miejscami gorąco. Temperatura maksymalna od 25-27 stopni na wschodzie, przez 27-28 stopni w centrum do 28-30 stopni na zachodzie. Temperatura minimalna od 11-13 stopni na Podlasiu, przez 14-16 stopni w centrum do 16-18 stopni na zachodzie Polski.

  W poniedziałek nadal pogodnie na przeważającym obszarze Polski. Jedynie na zachodzie i południu miejscami w ciągu dnia zachmurzenia będzie wzrastać do umiarkowanego i dużego z przejaśnieniami i miejscami po południu pojawią się przelotne opady deszczu i pojedyncze burze, które będą zanikać wieczorem. Noc dość pogodna w całym kraju z rozpogodzeniami do zachmurzenia małego i bezchmurnego nieba. Temperatura maksymalna od 26-28 stopni na wschodzie do 30-32 stopni na zachodzie. Temperatura minimalna od 13-15 stopni na wschodzie do 17-18 stopni na zachodzie kraju.

  W kolejnych dniach nadal dość pogodnie z lokalnymi przelotnymi opadami deszczu i pojedynczymi burzami na zachodzie i południu Polski. Będzie gorąco, temperatury maksymalne od 26-29 stopni na wschodzie do 29-31 stopni na zachodzie.

  Autor: Meteorolog MeteoGroup

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.