Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Prognozowana łączna suma opadów od 15.06.2018 00UTC do 23.06.2018 00UTC - model ECMWF z 15.06.2018 00UTC.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 16-22.06.2018
  15.06.2018 11:37

  Pogoda w nadchodzącym tygodniu zapowiada się przyjemnie, z temperaturami na ogół w granicach komfortu termicznego. Niestety nie można tego powiedzieć o opadach - tych wciąż niewiele.

   

  • Reklama

  W sobotę pogodnie, na ogół zachmurzenie małe i umiarkowane, ale w ciągu dnia gdzieniegdzie może przybyć chmur. Nie powinno padać, chyba że słabo i jedynie lokalnie. Temperatury maksymalne od 20-24 stopni na Wybrzeżu i na pogórzach, do 25-27 stopni na pozostałym obszarze.

  W niedzielę podobna pogoda - zachmurzenie małe i umiarkowane, w ciągu dnia miejscami wzrastające do dużego, jedynie na zachodzie i północnym zachodzie w drugiej części dnia więcej chmur i w tych regionach możliwy przelotny deszcz, a lokalnie także burze. Temperatury maksymalne od 21-25 stopni na Wybrzeżu i na pogórzach, do 26-28 stopni na pozostałym obszarze.

  Poniedziałek przyniesie trochę więcej chmur (zachmurzenie duże z przejaśnieniami) i opadów przelotnych - te głównie w pasie centralnym i wschodnim. Pod wieczór powinno się rozpogodzić już w całym kraju. Nieco chłodniej - maksymalnie do 18-21 stopni nad morzem, 22-24 stopni na przeważającym obszarze i 25-26 miejscami na wschodzie i w centrum.

  Wtorek podobny, choć słabych opadów przelotnych spodziewamy się już jedynie miejscami na południowym wschodzie. Temperatury maksymalne do 20-24 stopni na północy do 25-27 na pozostałym obszarze.

  Środa, jak wiele na to wskazuje, będzie najcieplejszym dniem - temperatury maksymalne mogą osiągnąć nawet 30-31 stopni na zachodzie kraju, a poza tym na ogół od 26 do 29 stopni. Powinno być też pogodnie, z zachmurzeniem małym i umiarkowanym, lokalnie w środku dnia wzrastającym do dużego. Bez opadów.

  Kolejne dni według ostatnich prognoz przyniosą stopniowe ochłodzenie, nieco więcej chmur i trochę opadów przelotnych. Mogą pojawić się również lokalne burze.

   

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.