Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Prognoza prawdopodobieństwa przymrozków w Polsce w nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18.04.2016). Źródło: http://agropogoda.meteogroup.pl/

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Kmiecik Leszek

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Kmiecik Leszek

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Kmiecik Leszek

 • Prognoza pogody na tydzień 16-22.04.2016
  15.04.2016 03:03

  Jak dotąd mamy do czynienia z bardzo ciepłym kwietniem, średnia temperatura była w pierwszej połowie miesiąca przeważnie od 3 do 4 stopni wyższa niż norma klimatyczna. Kolejny tydzień przyniesie jednak pewne ochłodzenie, temperatury będą bliższe normie, a nocami pojawią się gdzieniegdzie przygruntowe przymrozki.

   

  • Reklama

  Sobota na przeważającym obszarze kraju przywita nas pogodnym niebem. Więcej chmur będzie na południu i wschodzie, a od Mazur i Podlasia po Podkarpacie, a także w górach miejscami pokropi słaby deszcz. W ciągu dnia w całej Polsce będzie występować zachmurzenie duże z przejaśnieniami lub większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotnie popada, zwłaszcza w drugiej części dnia w północnym i centralnym pasie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 15-16 stopni na północy, do 17-19, lokalnie 20 na południu.

  W niedzielę przez kraj przemieści się chłodny front atmosferyczny z opadami deszczu i deszczu przelotnego. Padać będzie początkowo w pasie od Ziemi Lubuskiej, Dolnego Śląska i Opolszczyzny, po Warmię, Mazury i Podlasie. Na południowym wschodzie ranek będzie pogodny, a na Wybrzeżu z zachmurzeniem dużym, ale raczej bez opadów. W ciągu dnia strefa opadów będzie powoli przemieszczać się na wschód i południowy wschód, natomiast od północnego zachodu będzie się wypogadzać. Przed frontem (na południowym wschodzie) bardzo ciepło – do 19-22 stopni. Za frontem (północny zachód) dużo chłodniej – do 9-11 stopni. Przy tym w całej Polsce silniejszy wiatr. W nocy z niedzieli na poniedziałek w północno-zachodniej połowie kraju pojawią się miejscami przygruntowe przymrozki.

  W poniedziałek już chłodniej w całym kraju, temperatury maksymalne wyniosą na ogół od 10 do 14 stopni. Na ogół pogodnie, zachmurzenie umiarkowane do dużego, rano w wielu regionach małe, jedynie na krańcach południowo-wschodnich początkowo zanikające opady deszczu. Nadal umiarkowany, miejscami dość silny zachodni wiatr. Noc przyniesie lokalne przygruntowe przymrozki w południowej połowie kraju.

  We wtorek zachmurzenie umiarkowane do dużego, a wieczorem liczne rozpogodzenia. Na północy i wschodzie miejscami popada przelotnie deszcz. Nadal dość wietrznie, a temperatury maksymalne z przedziału od 10 do 15 stopni. W nocy również niewykluczone lokalne przygruntowe przymrozki.

  W środę jeszcze więcej słońca, ale wcale nie cieplej. Na wschodzie i północnym wschodzie miejscami przelotny deszcz. Noc pogodna, ale z przymrozkami, a nawet niewielkim mrozem, do (-2)-(-1) stopnia.

  Czwartek prawdopodobnie dość pogodny, więcej chmur na zachodzie, a w piątek już w całej Polsce możliwe opady deszczu. Zrobi się za to o około 1-2 stopnie cieplej niż w poprzednich dniach, przymrozki jeszcze niewykluczone w nocy z czwartku na piątek, kolejna noc powinna być już zupełnie na plusie.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.