Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Piotr Abramczyk

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Marta Krasowska

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Marian Mańka

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Krystyna S.

 • Prognoza pogody na tydzień 16-22.01.2015
  14.01.2016 20:39

  Kolejny styczniowy tydzień przyniesie nam zmienną aurę nad Polską. Występować będą okresy słoneczne ale i mroźne, zwłaszcza nocami, ale nie zabraknie również opadów śniegu. W końcu do ferii coraz bliżej!

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce kształtować będzie tylna część układu niżowego z centrum nad wschodnią Białorusią. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczne. Pochmurno, okresowo ze słabymi opadami śniegu w pasie wschodnim, południowym oraz początkowo również w centrum kraju. Na pozostałym obszarze możliwe przejaśnienia, jedynie pod wieczór na północy miejscami opady przelotne śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od (-7)-(-5) stopni na Suwalszczyźnie i Mazurach, do (-1)-1 stopni na zachodzie.  

  W niedzielę Polska będzie na skraju układu wyżowego znad Francji. Z północy nadal napływać będzie chłodne, ale bardziej sucha masa powietrza. Zachmurzenie od dużego na południu, poprzez umiarkowane na pozostałym obszarze. Na północy pod wieczór rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od (-7)-(-5) na Podlasiu i Lubelszczyźnie do (-2)-(-1) stopnia na Ziemi Lubuskiej.

  W poniedziałek centrum wyżu przemieści się nad Czechy. Na naszym krajem bardzo podobna aura do niedzielnej. Temperatura maksymalna nadal od (-7)-(-5) stopni na wschodzie do (-2)-0 stopni na północnym zachodzie.

  We wtorek wyż osłabnie i jego centrum przemieści się nad Bałkany, ale nadal pozostaniemy w jego zasięgu. Zachmurzenie duże do umiarkowanego. Jedynie pod koniec dnia na północnym zachodzie i zachodzie zachmurzy się i występować będą opady śniegu. Temperatury maksymalne wynosić będą od (-6)-(-5) stopni na Suwalszczyźnie do (-2)-(-1) stopni w pasie zachodnim kraju .

  W kolejnych dniach nad Polską znowu dynamiczna pogoda, dzięki zachodniej cyrkulacji cyklonalnej. Zachmurzenie przeważnie duże, okresowo opady śniegu, na zachodzie opady mieszane. Lokalnie silniejszy wiatr. Temperatury od (-6)-(-4) stopni na wschodzie do 2-0 stopni na zachodzie.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.