Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Droga we mgle.

  Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Urszula Lasota.

  Las jesienią.

  Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Marta Krasowska.

  Jesienne drzewa.

  Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Janusz Krajewski.

 • Prognoza pogody na tydzień 16.10-22.10.2010
  15.10.2010 20:15

   

  • Reklama

  W weekend pozostaniemy pod wpływem niżu znad Niemiec, ale już w sobotę od północy zacznie się rozpogadzać za sprawą układów wyżowych znad Atlantyku i zachodniej Rosji, które, dążąc do połączenia, obejmą wałem podwyższonego ciśnienia północną część Polski.
  Sobota będzie w całym kraju pochmurna, a opady deszczu wystąpią na zachodzie i w centrum. Po południu pojawią się rozpogodzenia na Wybrzeżu, Warmii i Mazurach. Temperatura maksymalna wyniesie od 6-8 stopni na północy i w centrum do 9-11 na południu. W nocy rozpogodzenia obejmą praktycznie całą północną połowę Polski, południe zaś pozostanie w chmurach i zamgleniach. Słabnące opady deszczu wystąpią jeszcze na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i w południowej Wielkopolsce. Tam, gdzie chmur będzie niewiele, temperatura szybko spadnie, osiągając minimalnie od (-3) do 0 stopni. W południowej Polsce cieplej – od 2 do 4 stopni.
  Pogoda w niedzielę również podzieli kraj na słoneczną północ i pochmurne południe. Nie powinno już jednak padać, tylko lokalnie na Podkarpaciu może pojawić się słaba mżawka. Temperatury maksymalne wyrównane – od 7 do 9 stopni. W nocy chmury utrzymają się jedynie od Opolszczyzny po południową Lubelszczyznę i to uchroni te regiony przed znacznym spadkiem temperatury. Wyniesie tu ona minimalnie od 0 do 3 stopni, podczas gdy w pozostałej, pogodnej części kraju spadnie do (-5) - (-1) stopnia.  Nad ranem wszędzie zamglenia i lokalne mgły.
   

  Poniedziałek będzie podobny pod względem pogodowym do niedzieli, choć nawet na południu zza chmur wyglądać będzie słońce. Temperatury maksymalne od 7 do 9 stopni. Noc początkowo pogodna na północy, a pochmurna na południu, ale nad ranem w całym kraju już więcej chmur. Wszędzie pojawią się także zamglenia i lokalne mgły. Temperatury minimalne wyniosą od (-2) – (-0) stopni na przeważającym obszarze do 1-3 stopni na południowym wschodzie i nad morzem.


  Od wtorku czeka nas pogorszenie pogody, dadzą o sobie znać niże - jeden znad południowej Europy, drugi znad Skandynawii. Do piątku przeważać będzie zachmurzenie duże do całkowitego z opadami: we wtorek na południowym wschodzie i wschodzie kraju, w środę początkowo na Mazurach, a w nocy na południu Polski, w czwartek we wschodniej połowie kraju oraz na wybrzeżu, zaś w piątek przede wszystkim na północy. Wysoko w górach będzie padał śnieg, natomiast czwartkowej i piątkowej nocy opady deszczu ze śniegiem mogą lokalnie pojawić się także na nizinach. Temperatury maksymalne w dzień wyniosą od 7 do 10 stopni, a podczas nocy będą spadały do 2-5 stopni we wtorek i środę oraz do 1-3 stopni w czwartek i piątek.

   
  Tak więc, po wielu dniach ładnej, słonecznej pogody, przyjdzie nam zaznać tego drugiego, bardziej melancholijnego, oblicza jesieni.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.