Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Ryszarda Szymańska.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Rafał Choma.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Joasia.

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Józef Gizoń.

 • Prognoza pogody na tydzień 16.06-22.06.2012
  15.06.2012 19:55

  Za nami dość niespokojny pogodowo tydzień ze sporą ilością opadów i burz. Jakie zmiany przyniosą najbliższe dni?


  W sobotę czeka nas zdecydowane ocieplenie. Na Dolnym Śląsku będzie można nawet mówić o upale. Temperatury maksymalne w kraju wyniosą od 22-24 stopni na północy i krańcach wschodnich do 28-31 stopni na południowym zachodzie. Przeważać będzie bezchmurne niebo i zachmurzenie małe, tylko na Wybrzeżu, a po południu także na Ziemi Lubuskiej, północnej Wielkopolsce i całym Pomorzu zachmurzenie wzrośnie i pojawią się przelotne opady deszczu. Niewykluczone także burze, które miejscami mogą być gwałtowne. Podczas jakże ważnych dla nas meczy spodziewamy się zarówno we Wrocławiu jak i w Warszawie dobrej pogody, aczkolwiek we Wrocławiu istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia burzy. Temperatura w godzinach meczowych wyniesie ok. 23-25 stopni we Wrocławiu i 21-23 stopni w Warszawie.

  • Reklama

  W nocy północno-zachodnia połowa Polski z opadami przelotnymi deszczu i burzami, które miejscami mogą być gwałtowne. Południowo-wschodnia część kraju pogodna. Temperatury minimalne od 14 do 18 stopni.

  Niedziela dość pogodna, choć początkowo na północnym zachodzie i północy, a w drugiej części dnia w pasie od Dolnego Śląska i Opolszczyzny po Warmię i Mazury mogą występować przelotne opady deszczu. Rano na północnym wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 20-24 w północno-zachodniej części kraju, do 28-31 stopni na południowym wschodzie.

   

  Poniedziałek słoneczny, dopiero wieczorem na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim mogą wystąpić lokalne burze. Nadal bardzo ciepło – przeważnie 24-29 stopni, a na południu 29-31 stopni. Wtorek również dość pogodny choć miejscami możliwe przelotne opady deszczu – głównie na południowym zachodzie i północnym wschodzie kraju. Będzie 2-3 stopnie chłodniej niż w poniedziałek. W środę popada i zagrzmi na południu i zachodzie, poza tym pogodnie i dość ciepło. W nocy opady obejmą już cały kraj i pozostaną z nami przez cały czwartek. W wielu miejscach wystąpią burze. W piątek ponownie się rozpogodzi i na przeważającym obszarze kraju występować będzie zachmurzenie umiarkowane. W czwartek i piątek temperatury maksymalne wyniosą około 20-24 stopni, tylko nad morzem będzie od 18 do 20 stopni.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.