Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Asia Bajorek.

  Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Katarzyna Hildebrandt.

 • Prognoza pogody na tydzień 16.04-22.04.2011
  15.04.2011 02:06

  Prognozy przewidują, że w nadchodzącym tygodniu wpływ na pogodę w Polsce będą miały przede wszystkim układy wysokiego ciśnienia - znad centralnej i wschodniej Europy oraz znad Wysp Brytyjskich. Po dość pochmurnym i gdzieniegdzie jeszcze deszczowym weekendzie, w kolejnych dniach możemy spodziewać się większej ilości słońca i wyższych temperatur. 

  • Reklama

  W sobotę w Polsce przeważnie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami, głównie przed południem, zachmurzenie umiarkowane. W ciągu dnia niewielkich opadów deszczu można spodziewać się na południu kraju. Temperatury maksymalne będą się wahać od 11 do 14 stopni, tylko nad morzem nieco chłodniej - 9-10 stopni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna wyniesie od 0-3 stopni na południu (przy gruncie do (-1) stopnia) do 4-6 na północy.

  Niedziela z zachmurzeniem dużym, lokalnie całkowitym. W południowej połowie Polski pojawić się może niewielki przelotny deszcz. Wieczorem zacznie się przejaśniać na północnym zachodzie. Temperatury wzrosną do 12-14 stopni, tylko nad morzem od 9 do 10 stopni. W nocy przejaśnienia obejmą pozostałą część kraju, a na północnym zachodzie zupełnie się rozpogodzi. Temperatury minimalne wyniosą od 3 do 5 stopni.

   

  W dniach od poniedziałku do piątku spodziewana jest poprawa pogody. Zachmurzenie zmaleje do małego lub umiarkowanego, a temperatury wzrosną. Jeszcze tylko w poniedziałek na południu Polski utrzymywać się będzie zachmurzenie duże, ale z każdą chwilą chmur będzie coraz mniej. Termometry wskażą maksymalnie od 7-11 stopni nad morzem, przez 12-14 w dzielnicach północnych, do 15-17 na pozostałym obszarze. We wtorek chłodniej będzie na wschodzie - od 12 do 13 stopni, zaś na zachodzie nawet do 16-18 stopni. Kolejne dni to już temperatury maksymalne rzędu 15-18 stopni w całym kraju, tylko tradycyjnie nad morzem o kilka stopni mniej.

  Nocami należy spodziewać się spadków temperatury przeważnie do 2-5 stopni i trzeba się liczyć z lokalnie występującymi przygruntowymi przymrozkami, szczególnie w nocy z poniedziałku na wtorek i z wtorku na środę - wtedy miejscami nawet na wysokości 2 m może panować niewielki mróz.

   

  Jak widać, pogoda powinna nad optymistycznie nastroić przed Świętami Wielkanocnymi. Ale czy nie spłata psikusa na same Święta? O tym dowiedzą się Państwo już za parę dni. Zachęcamy do sprawdzania naszych prognoz.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.