Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autorka zdjęcia: Gabriela Suska

  (1): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autorka zdjęcia: Gabriela Suska

  (2): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor zdjęcia: Maciej Pacholski.

  (2): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor zdjęcia: Maciej Pacholski.

 • Prognoza pogody na tydzień 16.03-22.03.2013
  15.03.2013 04:02

  Dokładnie miesiąc temu (14.02) w prognozie tygodniowej przytoczyłem polskie przysłowie „Gdy ciepło w lutym, zimno w marcu bywa, długo trwa zima, to jest niewątpliwa”. Jakże okazało się ono prorocze. Za nami dwa tygodnie marca, a wiosny ni widu ni słychu. Jak będzie pogoda w nadchodzącym tygodniu postaram się Państwu  przybliżyć w tej oto prognozie.

  W weekend słoneczny, choć mroźny

  Niż, który w czwartek i piątek przyniósł długotrwałe opady śniegu w południowej, południowo-wschodniej i wschodniej Polsce w sobotę znajdzie się nad Rosją. Za nim rozwinie się klin wyżu znad Afryki dzięki któremu weekend zapowiada się słoneczny. Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie małe lub niebo będzie bezchmurne, jedynie więcej chmur pojawi się na zachodzie kraju, ale będą to głównie chmury piętra średniego, czyli Altocumulus i wysokiego Cirrus, które nie będą żadną przeszkodą dla promieni słonecznych. Jeśli chodzi o temperatury w weekend to noce będą bardzo mroźne, a w ciągu dnia na wschodzie niewielki mróz, a na zachodzie temperatury dodatnie. Rano w sobotę będzie bardzo mroźno, gdyż prognozowana temperatura minimalna na noc z piątku na sobotę wynosi od (-13) do (-9) stopni, w ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od (-4)-(-2) stopni na wschodzie do 2-3 stopni na zachodzie. W niedzielę rano w Małopolsce, na Podkarpaciu, Kielecczyźnie i Lubelszczyźnie będzie bardzo zimno od (-17) do (-14) stopni. Natomiast najcieplej, choć i tak poniżej 0 stopni będzie na Pomorzu Zachodnim, gdzie prognozowana temperatura minimalna wynosi od (-8) do (-6) stopni. Na pozostałym obszarze będzie od (-14) do (-8) stopni. Natomiast w niedzielę w ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od (-3)-(-1) stopnia na wschodzie do 3-5 stopni na zachodzie.

  • Reklama

  Po słonecznym weekendzie pochmurny tydzień.

  Poniedziałek w całym kraju będzie pochmurny, jedynie w pierwszej części dnia pogodnie będzie na Warmii, Mazurach i Podlasiu. Dodatkowo na zachodzie Polski w ciągu dnia mogą występować opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatury w ciągu dnia wyniosą od (-3)-(-1) stopnia na północnym-wschodzie do 4-6 stopni na zachodzie, południowym-zachodzie i południu kraju.

  We wtorek w całym kraju pochmurny z opadami, na północy śniegu i śniegu z deszczem, w centrum i na południu deszczu. Temperatury maksymalne w ciągu dnia wyniosą od 2-4 stopni  na północnym-zachodzie i północy do 6-8 stopni na południu kraju.

  Od środy do piątku pochmurno, zachmurzenie całkowite lub duże. W środę i w czwartek prognozowane są lokalne przelotne opady deszczu w całym kraju, a na północy i północnym-wschodzie przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. W piątek prognozowane są opady śniegu na północnym-wschodzie i wschodzie kraju oraz deszczu ze śniegiem i deszczu na zachodzie . Temperatury maksymalne środę wyniosą od 4-6 stopni na północy do 8-10 stopni na południowym-zachodzie kraju, w czwartek od 2-4 stopni na północy i północnym-wschodzie kraju do 7-9 stopni na zachodzie i południu, a w piątek od 1-2 stopni na północnym-wschodzie i wschodzie kraju do 4-5 stopni na zachodzie i południu.

  Podsumowując, w nadchodzącym tygodniu pogoda będzie typowa dla przedwiośnia niż dla wiosny. Również najnowsze prognozy wskazują, że do końca marca temperatury będą poniżej 10 stopni w dzień, jedynie na krańcach zachodnich i południowych mogą nieznacznie przekroczyć 10 stopni.

  Widocznie wiośnie nie spieszy się do Polski, ale na pocieszenie dodam, że ta astronomiczna na pewno zawita do nas 20 marca punktualnie o godzinie 11:02 UTC, czyli o 12:02 czasu lokalnego, a kalendarzowa tuż po niej bo już 21 marca.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.