Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Krzysztof Majowicz

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Krzysztof Majowicz

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Wojciech Krawczyk

 • Prognoza pogody na tydzień 16.02-22.02.2013
  14.02.2013 21:22

  Do tej pory w lutym nie występowały długotrwałe mrozy z temperaturami poniżej (-10) stopni w ciągu dnia, a prognozy na nadchodzące dni wskazują, że choć w nadchodzącym tygodniu nastąpi lekkie ochłodzenie to i tak nie będą to tak straszne mrozy, które pamiętamy z lat ubiegłych, czy też z tej zimy z grudnia czy stycznia.

  • Reklama

  Kolejny tydzień lutego, to kontynuacja pogody z ostatniego tygodnia, czyli nadal pogoda będzie zdominowana przez duże i całkowite zachmurzenie i zamglenia.

  Weekend w całym kraju pochmurno, a poranki i noce mgliste. W sobotę Polska nadal pozostawać będzie pod wpływem klina wyżu znad Rosji i Kazachstanu, a w niedzielę nad Polska znajdzie się wyż. Dlatego też w tych dniach w całym kraju zachmurzenie będzie całkowite, a poranki w wielu miejscach zwłaszcza na południu i zachodzie będą mgliste. Dodatkowo w ciągu dnia w wielu miejscach kraju, szczególnie tam gdzie w mocy i rano występowały silne zamglenia i mgły, czyli na południu i zachodzie, występować będą bardzo słabe opady śniegu. Prognozowana temperatura maksymalna wyniesie: w sobotę od (-3)-(-2) stopni na wschodzie do 2-3 stopni na zachodzie, a w niedzielę od (-4)-(-2) stopni we wschodniej połowie kraju do 1-2 stopni na zachodzie. W nocy z soboty na niedzielę prognozowana temperatura minimalna wyniesie od (-8)-(-6) stopni na północnym-wschodzie do (-2)-(-1) stopnia na zachodzie.

  Początek tygodnia, czyli poniedziałek przyniesie zmianę w pogodzie. Wyż, który utworzył się w niedzielę nad Polską będzie zanikał i ustępował miejsca niżowi, który przemieści się znad Skandynawii nad Bałtyk i wieczorem przyniesie opady śniegu na północy kraju. Ale zanim to nastąpi, w ciągu dnia nadal zachmurzenie będzie całkowite lokalnie duże z porannymi zamgleniami i mgłami na południu kraju. Temperatura maksymalna od (-3)-(-1) stopnia we wschodniej połowie kraju do 1-2 stopni na zachodzie, północnym-zachodzie i Wybrzeżu.

  Kolejne dwa dni pod znakiem opadów śniegu. We wtorek nad Polską będzie przemieszczał się niż, który przyniesie w całym kraju zachmurzenie całkowite oraz opady śniegu. We środę niż będzie znajdował się nad Karpatami (nad Rumunią), ale nadal w całym kraju zachmurzenie będzie całkowite lokalnie duże. Opady śniegu występować będą głównie w południowej, południowo-wschodniej i wschodniej Polsce, a na pozostałym obszarze występować będą przelotne opady śniegu. We wtorek temperatura maksymalna wyniesie od (-2)-(-1) stopnia na północnym-wschodzie i wschodzie do 1-2 stopni na zachodzie, a w środę od (-4)-(-3) stopni na północnym-wschodzie do 1-2 stopni na zachodzie.

  Kolejne dwa dni to powrót do pogody z weekendu, czyli pochmurno, mglisto z lokalnymi słabymi opadami śniegu. Ale będzie chłodniej. W czwartek temperatura maksymalna wyniesie wyrównana od (-5)-(-3) stopni na północnym-wschodzie do (-1)-1 stopnia na zachodzie.

  W nocy temperatury minimalne ujemne, choć dopiero w nocy ze środy na czwartek i z czwartku na piątek w całym kraju temperatury w nocy spadną poniżej (-5) stopni C. W nocy ze środy na czwartek prognozowana temperatura minimalna wynosi od (-10) do (-8) stopni na Suwalszczyźnie do (-5) stopni na zachodzie, a w nocy z czwartku na piątek od (-8) do (-5) stopni.

  Podsumowując, kolejny tydzień pochmurny, z opadami śniegu we wtorek i w środę oraz z każdym dniem coraz chłodniej, a pod koniec nadchodzącego tygodnia nocami nawet mroźno.

  Osobiście chciałbym żeby już do końca lutego temperatury były ujemne, a nocami było mroźno. Zapewne w tym momencie u wielu z Państwa przemknęła przez głowę jedna myśl „wariat”. Dlatego też postaram się szybko wytłumaczyć. Już Kazik Staszewskiw piosence „Przy słowie”, śpiewał „przysłowia są mądrością narodów..”, a jedno z polskich przysłów na luty mówi „Gdy ciepło w lutym, zimno w marcu bywa, długo trwa zima, to jest niewątpliwa.”

  I tylko dlatego chciałbym by ostatnie dni lutego były zimne, by wiosna zawitała do nas już za dwa tygodnie, czyli 1 marca.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.