Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Liczne mgły mogą spowodować, że w nadchodzącym tygodniu takich krajobrazów nie zabraknie... Źródło: http://www.sxc.hu

 • Prognoza pogody na tydzień 16.01 – 22.01.2010
  15.01.2010 21:27

  Pogoda w pierwszej części przyszłego tygodnia, poczynając już od niedzieli, podzieli Polskę na dwie części – cieplejszą Polskę zachodnią i południowo-zachodnią, gdzie wystąpią też opady śniegu, lokalnie marznącego deszczu, i chłodniejszą pozostałą część kraju, w której nie powinno padać. Sytuację tę spowoduje niż, który znad Niemiec nasunie się nad nasze zachodnie dzielnice. W drugiej połowie tygodnia inicjatywę ponownie przejmie rosyjski wyż, który po połączeniu się z układem wysokiego ciśnienia znad Skandynawii sprowadzi mroźne powietrze już do całego kraju.

  • Reklama

   

  W sobotę w całym kraju pochmurno i mglisto. Rozpogodzenia pojawią się jedynie na krańcach południowych. Temperatura maksymalna od (-9)-(-7) we wschodniej połowie kraju do (-5)-(-4) na zachodzie i południu. W niedzielę da o sobie znać niż znad Niemiec, przynosząc opady śniegu na zachodzie. Może też padać deszcz ze śniegiem i marznący deszcz, gdyż temperatura w tamtym rejonie wzrośnie do (-1)-1 stopnia. Jeszcze cieplej będzie  miejscami na południu – nawet do 2 stopni powyżej zera. W pozostałej części kraju temperatura maksymalna od (-9)-(-7) na północnym wschodzie do (-6)-(-2) w innych regionach.

   

  W poniedziałek i wtorek pochmurno. W zachodniej połowie kraju opady śniegu i deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącego deszczu, które powinny zanikać w nocy z poniedziałku na wtorek. Na wschodzie bez opadów. Powieje silniejszy, południowo-wschodni wiatr. Temperatura maksymalna od (-9)-(-7) stopni na północnym wschodzie, przez (-5)-(-2) w centrum i na północy, do 0-2 stopni na zachodzie i południu. Nocami nawet na zachodzie temperatura będzie spadać poniżej zera, dlatego na drogach może być niebezpiecznie! Na wschodzie noce będą bardzo zimne, do (-15) stopni

   

  Pozostałe dni, od środy do piątku, będą już spokojniejsze i bez opadów. Słaby śnieg możliwy jedynie w górach. W całym kraju mróz – temperatura maksymalna wyniesie przeważnie od (-11)-(-10) stopni na wschodzie do (-6)-(-4) na zachodzie i południu. Nocami będzie jeszcze zimniej, do (-15) stopni na północnym wschodzie. Będzie przeważnie pochmurno i mgliście, choć gdzieniegdzie pojawią się też przejaśnienia.

   

  Póki co zima więc nie odpuszcza.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.