Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Prognozowana anomalia (odchylenie od normy) temperatury powietrza na sobotę 16.02.2019. Model ECMWF z 14.02.2019 00UTC. Zdjęcie tytułowe.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 15-22.03.2019
  14.03.2019 15:23

  Wiosna w tym roku przyszła wyjątkowo wcześnie, już w połowie lutym serwując nam dwucyfrowe temperatury na plusie. Teraz takie ciepło nie powinno już nikogo zdziwić, ale mimo to 20 stopni w niedzielę niejednego pewnie mile zaskoczą. Szczegóły prognozy poniżej.

   

  • Reklama

  Piątek w całym kraju pochmurny, deszczowy, a w południowo-zachodniej połowie Polski także wietrzny – porywy mogą osiągać 55-65km/h, dużo więcej w górach. Temperatury maksymalne wyniosą od 4-6 na północnym wschodzie, do 8-10 na południu i zachodzie.

  W sobotę ciąg dalszy pochmurnej i deszczowej aury. W pierwszej części dnia opady głównie w północno-wschodniej części (na Mazurach i Suwalszczyźnie lokalnie możliwy deszcz ze śniegiem), natomiast po południu opady na wschodzie będą powoli zanikać, pojawi się za to nowa strefa na zachodzie. To będzie kolejny wietrzny dzień, porywy mogą osiągać 50-60km/h, a lokalnie nawet 70-80km/h. Termometry wskażą maksymalnie od 4-5 stopni na Suwalszczyźnie do 8-10 na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

  Niedziela przyniesie już spójniejszą aurę, a na pewno dużo cieplejszą – temperatury osiągną od 10-14 stopni na północy, do nawet 17-20 na południu. Wiatr też słabszy, choć miejscami jeszcze może osiągać w porywach 40-50km/h. Jeśli chodzi o chmury to tu zdecydowanie lepiej w południowej połowie kraju, gdzie będzie całkiem pogodnie. Na północy zachmurzenie całkowite do dużego i miejscami możliwy jeszcze słaby deszcz.

  Tak duże ciepło nie potrwa długo, bo już poniedziałek będzie zdecydowanie chłodniejszy, temperatury maksymalne wyniosą na ogół od 7 do 10 stopni. Przeważać będzie zachmurzenie duże, miejscami z przejaśnieniami, a lokalnie może popadać przelotny deszcz. Nadal dość silny i porywisty wiatr.

  Podobna pogoda we wtorek i środę – zachmurzenie duże z przejaśnieniami i większymi przejaśnieniami, z temperaturami od 6 do 10 stopni. Wiatr nieco osłabnie.

  Kolejne dni jeszcze pogodniejsze i nieco cieplejsze. Deszcz jeśli wystąpi to tylko miejscami.

  I na koniec jeszcze jedna istotna informacja: od poniedziałku noce z przymrozkami, a nawet lekkim mrozem.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.