Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Prognozowana anomalia (odchylenie od normy) temperatury powietrza na sobotę 16.02.2019. Model ECMWF z 14.02.2019 00UTC. Zdjęcie tytułowe.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Piotr Abramczyk.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 15-22.02.2019
  14.02.2019 15:10

  Mamy połowę lutego, temperatury zupełnie nie pasują do aktualnej pory roku, a w najbliższych dniach ten dysonans jeszcze się pogłębi. Czy zatem można obwieścić już nadejście wiosny, czy może lepiej jeszcze się wstrzymać? Przyjrzyjmy się pogodzie w najbliższym tygodniu.

   

  • Reklama

  Piątek pochmurny we wschodniej połowie kraju, natomiast zachód obejmą postępujące coraz dalej rozpogodzenia do bezchmurnego nieba lub zachmurzenia małego. Rano sporo zamgleń, natomiast w ciągu dnia na wschodzie lokalnie możliwa mżawka. Temperatury maksymalne od 4-6 stopni na wschodzie, 10-12 na zachodzie.

  Sobotni dzień równie dobrze mógłby wydarzyć się w kwietniu. Będzie bardzo ciepło – od 7-10 stopni na wschodzie do nawet 15-16 stopni na południowym zachodzie. Poza porannymi zamgleniami i dużym zachmurzeniem w dzielnicach wschodnich w pierwszej części dnia wszędzie pogodnie – bezchmurnie lub z zachmurzeniem małym. Noc również pogodna, z lekkim mrozem i przymrozkami.

  Niedziela w południowej połowie kraju również bardzo pogodna i ciepła – z temperaturami do 13-15 stopni. Na północy zachmurzenie wzrośnie do dużego i tam będzie nieco chłodniej, maksymalnie do 6-10 stopni. W nocy chmury przemieszczą się na północny wschód, natomiast część południowo-zachodnia Polski powinna być pogodna – w tych rejonach lekki mróz.

  Podział na pogodną Polskę południowo-zachodnią i raczej pochmurną północno-wschodnią utrzyma się w poniedziałek, choć pod wieczór wszędzie zachmurzenie powinno już być małe lub umiarkowane. Temperatury maksymalne od 6-9 stopni na północnym wschodzie do 12-14 na południowym zachodzie.

  We wtorek, po ustąpieniu porannych zamgleń i mgieł, prawie wszędzie pogodne niebo. W ciągi dnia chmur przybędzie na północnym zachodzie i północy, lokalnie może popadać deszcz. Termometry wskażą maksymalnie od 9-10 stopni na północy, do 12-14 na południu.

  W środę pogoda zacznie się zmieniać – w całej Polsce przybędzie chmur, miejscami może popadać deszcz, a ponadto wzrośnie siła wiatru. Zrobi się nieco chłodniej, choć i tak bardzo ciepło jak na luty – temperatury maksymalne wyniosą od 5 do 9 stopni.

  Kolejne dni są na razie pogodową zagadką. Prawdopodobnie dojdzie do ochłodzenia, choć trudno jeszcze stwierdzić jak duże ono będzie. Jest również pewne ryzyko powrotu lekkiej zimy, ale z werdyktem musimy się wstrzymać przez kilka dni. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku oraz sprawdzania prognozy dla swojej miejscowości na www.mojapogoda.com.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.