Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Śnieg w ogrodzie.

  Zima w obiektywie Ryszardy Szymańskiej.

  Zamglenie.

  Zima w obiektywie Adama Hauzy.

  Sporo śniegu.

  Zima w obiektywie Ryszardy Szymańskiej.

  Mgła.

  Zima w obiektywie Urszuli Lasoty.

 • Prognoza pogody na tydzień 15-21.12.2012
  13.12.2012 21:49

  Nadchodzące dni to istna huśtawka pogodowa. W weekend i na początku tygodnia będziemy mieli lekką odwilż, a od wtorku ponownie powrócą mroźne dni.

  • Reklama

  W sobotę i niedzielę Polska dostanie się pod wpływ głębokiego niżu znad Atlantyku. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie front atmosferyczny za którym zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. W całym kraju zachmurzeni będzie duże lub całkowite. Na zachodzie i w centrum występować będą opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, a na wschodzie występować będą dość intensywne opady śniegu. Lokalnie, głównie w centrum występować będą opady marznące. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od (-1) – 0 stopni na wschodzie do 2 – 4 stopni na zachodzie. W nocy temperatura minimalna wyniesie od (-3) – 0 stopni na wschodzie do 1 – 2 stopni na zachodzie kraju.

  W poniedziałek w dalszym ciągu zachmurzeni będzie duże lub całkowite. Słabe opady śniegu występować będą na krańcach wschodnich, a na północnym zachodzie słabo popada deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od (-4) – (-2) stopni na północnym wschodzie do 2 – 3 stopni na zachodzie. W nocy temperatura minimalna wyniesie od 0 do 1 stopnia.

  Od wtorku do kraju zacznie napływać mroźne powietrze ze wschodu.  We wtorek i środę w dalszym ciągu w całej Polsce będzie pochmurno. Słabe opady śniegu występować będą w północnej części kraju. Termometry maksymalnie wskażą od  (-9) – (- 6) stopni na wschodzie do 1 – 2 stopni na zachodzie, a w nocy wskazania termometrów spadną do (-14) – ( -11) stopni na wschodzie i (-3) – (-0) stopni na zachodzie.

  W czwartek i piątek Polska znajdować się  będzie w zasięgu rozległego wyżu znad Rosji. W dalszym ciągu przeważać będzie zachmurzenie duże lub całkowite. Lokalnie występować będą słabe opady śniegu. Wieczorami i w nocy należy spodziewać się silnych zamgleń i mgieł osądzających szadź. Temperatura maksymalna wynosić będzie od (-9)  - (-5) stopni na północnym wschodzie do 0 – 1 stopnia na południowym zachodzie. W nocy temperatura minimalna wyniesie od (-13) – (-9) stopni na północnym wschodzie do (-2) – (-0) stopni na południowym zachodzie.

  Nadchodzący tydzień będzie bardzo interesujący pod względem pogodowym. Przyniesie dużo zmiennych warunków atmosferycznych i podzieli Polskę na bardzo mroźny wschód i nieco cieplejszy zachód. W weekend będą bardzo trudne warunki na drogach, gdzie doświadczymy opadów marznących i gołoledzi.

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.