Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autorka Aleksandra Lewartowska

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Brygida Urbańska

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Maria Mittelstaedt

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Ryszarda Szymańska

 • Prognoza pogody na tydzień 15-21.10.2011
  14.10.2011 16:02

  W pierwszej części okresu prognozy, pogodę w Polsce kształtował będzie wyż, dlatego tez nie zabraknie słońca. Natomiast w środę nastąpi zmiana w pogodzie. Do głosu dojdzie rozległy niż, który sprowadzi do Polski chmury i opady.


  W sobotę na wschodzie i w centrum kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite, choć wieczorem będzie przejaśniało się na wschodzie. Dodatkowo lokalnie mogą występować słabe opady deszczu lub mżawki szczególnie na południu Lubelszczyzny, na Kielecczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce, a w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie i słonecznie. Temperatura maksymalna od 5-7 stopni na wschodzie przez 8-10 stopni w centrum do 10-12 stopni na zachodzie.

  • Reklama


  Od niedzieli do wtorku nie będziemy narzekali na brak promieni słonecznych. W całej Polsce będzie bezchmurnie tylko lokalnie na niebie pojawią się pojedyncze chmurki. W niedzielę temperatury wyniosą od 7-8 stopni na wschodzie kraju przez 8-10 stopni w centrum do 11-13 stopni na zachodzie. W poniedziałek od 8-11 stopni we wschodniej połowie kraju do 12-13 stopni na pozostałym obszarze. We wtorek od 10-13 stopni we wschodniej połowie kraju do 13-15 stopni na pozostałym obszarze. Ale noce będą chłodne. W niedzielę rano temperatura minimalna będzie wynosiła - od (-4) - (-1) stopnia we wschodniej połowie kraju i w górach do 0-2 stopni na pozostałym obszarze. Wysoko w Tatrach od (-12) do (-7) stopni. W poniedziałek rano od (-4)-(-2) stopni na południowym-wschodzie i wschodzie do 0-2 stopni na półnoncym-zachodzie, a we wtorek od (-3)-(-2) stopni na południowym-wschodzie dp 2-4 na zachodzie i półnoncym-zachodzie.


  W środę pogoda zmieni się. Do końca tygodnia będą przemieszczać się fronty atmosferyczne związane z niżem znad Skandynawii. Dlatego też już w środę na zachodzie i północnym-zachodzie zachmurzy się i lokalnie popada, a na pozostałym obszarze będzie jeszcze pogodnie. Temperatury w całym kraju wyrównane od 12 do 14 stopni.W środę rano termometry pokażą od 0-1 stopnia na Lubelszczyźnie do 6-7 stopni na zachodzie.


  W czwartek i w piątek będą pochmurne z opadami deszczu i z temperaturami od 10 do 12 stopni. Jeśli chodzi o temperatury minimalne to w czwartek rano termometry pokażą od 2-4 stopni na wschodzie do 6-7 stopni na zachodzie, a w piątek od 3 do 5 stopni.

  Autor: Marcin

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.