Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1)Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Rafał Choma

  1)Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Rafał Choma

  2)Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

  2)Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

  3)Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Zofia Rudnicka

  3)Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Zofia Rudnicka

  4)Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

  4)Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

 • Prognoza pogody na tydzień 15-21.08.2015
  14.08.2015 10:41

  W najbliższym tygodniu odpoczniemy od upałów, choć jeszcze w weekend na przeważającym obszarze kraju termometry będą wskazywać 30 stopni i więcej.

  • Reklama

  W sobotę Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe lub bezchmurnie, jedynie na zachodzie w godzinach popołudniowych zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego z zachmurzeniem umiarkowanym, okresami dużym. Od godzin popołudniowych na zachodzie będą występować lokalnie przelotne opady deszczu i burze. Zjawiska te będą występowały również w nocy. Burze mogą być dość intensywne, miejscami możliwe opady gradu. Wiatr w czasie burz dość silny i porywisty. Temperatura maksymalna od 27-29 stopni na Wybrzeżu, Warmii i Mazurach do 30-34 stopni na pozostałym obszarze Polski. Temperatura minimalna od 12-14 stopni na Suwalszczyźnie do 15-18 stopni na pozostałym obszarze kraju.

  W niedzielę Strefa frontowa będzie się utrzymywać na zachodzie kraju, jednak w godzinach popołudniowych obejmie też południe i południowy wschód kraju.  W strefie frontowej zachmurzenie umiarkowane okresami duże, lokalnie przelotne opady deszczu i burze. Miejscami burze mogą być dość intensywne, możliwy opad gradu. Wiatr w czasie burz dość silny i porywisty. Początkowo we wschodniej części kraju zachmurzenie małe, lokalnie bezchmurnie, pod koniec dnia akie warunki utrzymają się w centrum i na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 25-29 stopni na północy i zachodzie do 30-33 pozostałym obszarze Polski. Temperatura minimalna od 13-15 stopni na Suwalszczyźnie do 16-18 stopni na pozostałym obszarze kraju.

  W poniedziałek  Na zachodzie i południu kraju zachmurzenie umiarkowane okresami duże, z opadami deszczu. Na południu nadal możliwe burze. Na pozostałym obszarze pogodnie z zachmurzeniem małym. Temperatura maksymalna wyniesie od 22-24 stopni na północy do 25-29 stopni na pozostałym obszarze kraju.

  W kolejnych dniach: Zazwyczaj pogodnie, zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Bez opadów, tylko we wtorek na krańcach południowych możliwe jeszcze przelotne opady deszczu.  Temperatury maksymalne od 22 do 25 stopni.

  Autor: Bartłomiej Nowakowski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.