Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Maria

  1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Maria

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jerzy

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jerzy

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów.Autor: Gabriela Suska

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów.Autor: Gabriela Suska

 • Prognoza pogody na tydzień 15.10-21.10.2016
  14.10.2016 13:34

  Nadchodzący tydzień zapowiada się pochmurny, okresowo występować będą słabe opady deszczu. W wielu miejscach rano występować będą silne zamglenia i mgły. Do wtorku na wschodzie przymrozki.

  • Reklama

  W sobotę Polska znajdować się będzie pomiędzy wyżem znad Skandynawii i niżem znad Atlantyku. Początkowo w całym kraju będzie zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami. Od godzin południowych uaktywni się front atmosferyczny rozciągający się od Zatoki Szczecińskiej przez centrum po Podkarpacie. W strefie frontowej będzie zachmurzenie duże i całkowite i pojawią się opady deszczu, które obejmą również całą zachodnią Polskę. Temperatura maksymalna od 5-7 stopni na Podlasiu i Mazurach do 15-17 stopni na południowym zachodzie i południu. Ranek na wschodzie będzie zimny z temperaturami od (-1)  do 1 stopni

  W niedzielę będzie pogodnie z małym i umiarkowanym zachmurzeniem na północnym wschodzie i na wschodzie. Na pozostałym obszarze będzie zachmurzenie całkowite z lokalnymi, słabymi opadami deszczu lub mżawki. Na termometrach przeważnie zobaczymy od 6 do 9 stopni, jedynie na zachodzie i południowym zachodzie będzie nieco cieplej, tutaj temperatura maksymalna wynosić będzie od 10 do 13 stopni.  Na wschodzie o poranku temperatura minimalna wynosić będzie około 0 stopni.

  W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurno z dużym i całkowitym zachmurzeniem. Lokalnie będą występowały słabe opady deszczu lub mżawki. Nadal lepsza pogoda będzie na północnym wschodzie, ale po południu i tutaj zachmurzenie będzie stopniowo zwiększać się do dużego. Temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie 8-10 stopni. Nieco cieplej na zachodzie, południowym zachodzie i południu, gdzie na termometrach będzie 11-13 stopni, a lokalnie nawet 14-15 stopni. Ranek na wschodzie będzie zimny z temperaturami od (-2)  do (-1) stopni

  Wtorek również zapowiada się pochmurny z dużym i całkowitym zachmurzeniem. Lokalnie będą pojawiać się słabe opady deszczu lub mżawki. Napłynie nieco cieplejsze powietrze, temperatury maksymalne wynosić będą od 8 do 9 stopni na północnym wschodzie i wschodzie przez 11-13 w dzielnicach centralnych do 15-16 stopni na zachodzie. Na wschodzie rano temperatura minimalna wynosić będzie (-1)-0 stopni.

  W środę bez większych zmian. W całym kraju zachmurzenie duże i całkowite, lokalnie możliwe krótkotrwałe przejaśnienia ale okresowo niewykluczone też słabe opady deszczu. Na termometrach zobaczymy od 7-9 stopni na wschodzie do 13-14 stopni na zachodzie.

  Czwartek również z dużym i całkowitym zachmurzeniem ale pojawi się więcej opadów deszczu w południowej i zachodniej część kraju. Temperatura maksymalna dość wyrównana, od 8-9 stopni na wschodzie do 10-11 stopni na zachodzie.  

  W piątek w całym kraju będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami ale i okresowymi opadami przelotnymi deszczu. Będzie nieco chłodniej. Temperatura maksymalna będzie wynosić 6-7 stopni na północnym wschodzie do 11-12 stopni na południowym zachodzie i południu.  Na pozostałym obszarze przeważnie będzie 9-10 stopni.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.