Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów, zdjęcie tytułowe. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Joasia.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Joasia.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Joasia.

 • Prognoza pogody na tydzień 15.09-21.09.2012
  14.09.2012 13:51

  W chwili pisania prognozy front atmosferyczny psujący pogodę w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie odsuwa się za naszą wschodnią granicę, a drugi, związany z zatoką niżu znad Skandynawii wkracza nad północno-zachodnią Polskę. Po jego przejściu dostaniemy się pod wpływ układu wysokiego ciśnienia, za sprawą którego aura się poprawi. Ale do czasu…


  Sobota będzie przeważnie pochmurna i prawie wszędzie może słabo popadać deszcz. Szanse na przejaśnienia mają mieszkańcy południowej, a w drugiej części dnia także centralnej części kraju, gdzie pod wieczór powinno zrobić się całkiem ładnie. W dzień silniejszy, porywisty,  zachodni wiatr. Temperatury maksymalne od 16 do 18 stopni.
  W niedzielę więcej chmur na północnym wschodzie, tam miejscami niewykluczony słaby deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przejaśnieniami lub umiarkowane, a w miarę upływu dnia będzie się stopniowo wypogadzać. Zrobi się troszkę cieplej – od 17-18 stopni na wschodzie, do 19-20 na zachodzie.

  Początek nowego tygodnia zapowiada się pogodnie i ciepło (19-23, lokalnie do 24 stopni), dopiero we wtorek od północnego zachodu zachmurzenie zacznie wzrastać. W nocy z tych chmur zacznie padać deszcz, który w środę obejmie prawie cały obszar kraju. Na południowym wschodzie pojawić się mogą nawet burze. Z opadami przyjdzie ochłodzenie – w środę od 14-16 stopni na zachodzie do 19-21 na wschodzie.

  W czwartek przeważać będzie zachmurzenie zmienne z przelotnymi opadami deszczu. W piątek opadów mniej, a te głównie na północy. Poza tym sporo przejaśnień. Temperatury maksymalne w czwartek 14-15, w piątek 15-17 stopni.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.