Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor:Sławomir.

  1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor:Sławomir.

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Sławomir Urbaniak.

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Sławomir Urbaniak.

  4. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  4. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 15.07-21.07.2017
  14.07.2017 13:52

  Pogoda w najbliższym tygodniu będzie urozmaicona od chłodnych (dla niektórych zimnych) nocy po upalne dni.

  • Reklama

  SOBOTA: Pogodę kształtował będzie obszar podwyższonego ciśnienia związany z wyżem znad Atlantyku.  Dzień początkowo pochmurny z zachmurzeniem dużym na przeważającym obszarze kraju, miejscami szczególnie na południu, wschodzie i w centrum możliwe przelotne opady deszczu. Jedynie na północnym zachodzie dość pogodnie z zachmurzenie umiarkowanym do małego. W godzinach popołudniowych i wieczornych opady deszczu będą zanikać a strefa przejaśnień i rozpogodzeń z zachmurzeniem małym i bezchmurnym niebem będzie w ciągu nocy przemieszczać się na południowy wschód obejmując swym zasięgiem przeważający obszar Polski. Nieco większe zachmurzenie pozostanie na krańcach wschodnich. Temperatura maksymalna od 17-19 stopni na południowym wschodzie do 20-22 stopni na zachodzie, temperatura minimalna od 7-10 stopni. Wiatr północny do zachodniego, słaby okresami umiarkowany.

  NIEDZIELA: Pogodę początkowo kształtował będzie obszar podwyższonego ciśnienia związany z wyżem znad Atlantyku. W drugiej części dnia na zachodzie zaznaczy się wpływ niżu znad Skandynawii z frontem atmosferycznym, który będzie przemieszczał się na wschód. Poranek dość pogodny w całym kraju z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Przed południem wzrost zachmurzenia na zachodzie do dużego i całkowitego, po południu miejscami w tym rejonie możliwe opady deszczu. W nocy strefa frontowa z zachmurzeniem dużym i całkowitym oraz opadami deszczu będzie przemieszczać się na wschód. Dość pogodnie niebo utrzyma się do rana jedynie na  południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 20 do 23 stopni, temperatura minimalna od 9-11 stopni na Podkarpaciu do 14-15 stopni na zachodzie. Wiatr zachodni skręcający na południowo-zachodni, słaby okresami umiarkowany.

  PONIEDZIAŁEK: Pochmurno z przejaśnieniami, okresami w pasie od Suwalszczyzny przez Mazowsze po Dolny Śląsk i Małopolskę opady deszczu. Wieczorem zanik opadów. Noc z przejaśnieniami i rozpogodzeniami na północy i w centrum kraju. Temperatura maksymalna od 18-19 stopni na północy do 22-24 stopni na południu, temperatura minimalna od 9-10 stopni na Suwalszczyźnie i Kujawach do 11-14 stopni na pozostałym obszarze Polski.

  WTOREK: Pochmurno z przejaśnieniami, wieczorem większe przejaśnienia. W nocy rozpogodzenia do zachmurzenia małego lub bezchmurnego nieba. Temperatura maksymalna od 18-20 stopni na północy do 22-24 stopni na południu, temperatura minimalna od 8-10 stopni na Suwalszczyźnie do 10-12 stopni na pozostałym obszarze Polski.

  ŚRODA: W ciągu dnia dość pogodnie. W nocy na przeważającym obszarze Polski dość pogodnie, jedynie na północnym zachodzie w drugiej części nocy wzrost zachmurzenia i miejscami możliwe burze i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20-22 stopni na północy do 26-28 stopni na południu, temperatura minimalna od 12-13 stopni na Suwalszczyźnie do 14-18 stopni na pozostałym obszarze Polski.

  CZWARTEK: W zachodniej części Polski pochmurno z burzami i przelotnymi opadami deszczu, we wschodniej dość pogodnie, bez opadów. Temperatura maksymalna od 22-24 na północy do 28-30 stopni na południu.

  PIĄTEK: Pochmurno z przejaśnieniami, okresami występować będą przelotne opady deszczu, burze, miejscami możliwe opady gradu. Temperatura maksymalna od 20-23 na Pomorzu do 27-29 stopni na Podkarpaciu.

  Autor: Michał Ciosek

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.