Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Natalia Pacynko.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Natalia Pacynko.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Krystyna Lipińska .

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Krystyna Lipińska .

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

 • Prognoza pogody na tydzień 15.06-21.06.2013
  14.06.2013 13:10

  W sobotę Polska znajdować się będzie pod wpływem wyżu, którego centrum znajdować się będzie nad Białorusią. Na przeważającym obszarze kraju będzie umiarkowane zachmurzenie. Jedynie na południu będzie więcej chmur i tutaj w pierwszej części dnia lokalnie możliwy słaby opad przelotny deszczu. Temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie 22-23 stopnie. Nieco chłodniej na Wybrzeżu oraz na Mazurach, gdzie będzie 20-21 stopni. Najcieplej na Dolnym Śląsku, gdzie temperatura osiągnie 24 stopnie.

  • Reklama

  W niedzielę na północy początkowo zachmurzenie duże oraz zanikające opady przelotne deszczu, w ciągu dnia coraz więcej będzie przejaśnień. Na pozostałym obszarze będzie umiarkowane zachmurzenie, jedynie na południu przed wieczorem mogą lokalnie pojawić się opady przelotne deszczu.  Termometry wskazywać będą  od 19-20 stopni na północy do 25-27 stopni na południu.

  W poniedziałek słoneczną pogodę w kraju zapewniać będzie  pole podwyższonego ciśnienia w zasięgu którego znajdować się będzie Polska. W całym kraju będzie małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 19-20 stopni na Wybrzeżu do 25-26 stopni na południu.

  Wtorek będzie pogodny i słoneczny na południu i w centrum. Na północy znów będzie duże zachmurzenie ze słabymi opadami przelotnymi deszczu. Do kraju będzie płynąć gorące powietrze z południu, dzięki czemu na termometrach zobaczymy od 21-22 stopni na północy do 28-29 stopni, a lokalnie nawet do 30, na południu.

  W środę na wschodzie nadal będzie pogodnie, na zachodzie natomiast będzie więcej chmur i tutaj w drugiej części dnia pojawiać się będą opady przelotne deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 22-24 stopni na północy do 28-30 stopni na południu.

  Czwartek pogodny i słoneczny będzie w pierwszej części dnia. Po południu chmurzyć się będzie na południu i w centrum i lokalnie mogą pojawiać się burze. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 22-24 stopni na północy do 26-28 stopni na południu.

  W piątek przed południem będzie pogodnie z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. W drugiej części dnia na południu i zachodzie przybędzie chmur i lokalnie pojawią się opady przelotne deszczu i burze. Nadal będzie ciepło, temperatura maksymalna wynosić będzie od 23-24 stopni na północy do 26-28 stopni na południu.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.