Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

 • Prognoza pogody na tydzień 15.04-21.04.2017
  13.04.2017 21:41

  W najbliższym tygodniu nad Polską dominować będą niże, które przyniosą opady deszczu, deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu. Z północy napłynie zimne powietrze pochodzenia arktycznego.

  • Reklama

  SOBOTA: Polska będzie pod wpływem niżu znad Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych. Centrum niżu będzie przemieszczać się znad Morza Północnego przez Bałtyk nad Rosję. Będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, początkowo niewielkie przejaśnienia w południowo-wschodniej części kraju. W górach opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. W nocy nadal pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu możliwe na obszarze całego kraju.  Krótkotrwałe rozpogodzenia możliwe na zachodzie. Temperatura maksymalna od 9-10 stopni na północy do 12-14 stopni na południu. Temperatura minimalna od 0-2 stopni na południu i wschodzie do 5-7 stopni na północnym zachodzie. Na wschodzie i południu przygruntowe przymrozki od (-2) do (-0) stopni. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany okresami dość silny i porywisty.

  NIEDZIELA:  Polska znajdzie się pomiędzy niżami znad Rosji i Niemiec. Niedziela będzie pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. W całej Polsce można się spodziewać przelotnych opadów deszczu, miejscami możliwe opady deszczu ze śniegiem. W nocy nadal pochmurno z lokalnymi przelotnymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem miejscami niewykluczone przelotne opady śniegu. Temperatura  maksymalna od 6 do 9 stopni, jedynie na południu kraju nieco cieplej od 9 do 11 stopni. Temperatura minimalna od (-2)-0 stopni na północy do 0-2 stopni na pozostałym obszarze Polski. Wiatr zachodni, w ciągu dnia umiarkowany okresami dość silny i porywisty, w nocy słaby.

  PONIEDZIAŁEK: Polska nadal w zasięgu niżów znad zachodniej i południowej Europy. Pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, okresami deszczu ze śniegiem, miejscami niewykluczone opady śniegu -szczególnie rano i w nocy . Jedynie na północy kraju po południu opady będą zanikać i pojawią się przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 6 do 9 stopni. Temperatura minimalna od (-4)-(-2) stopni na Podlasiu do (-1)-1 stopnia na pozostałym obszarze Polski. Wiatr zachodni skręcający na północy i północno-wschodni, słaby okresami umiarkowany.

  WTOREK: Na północy pochmurno z przejaśnieniami, po południu większe rozpogodzenia.  W centrum i na południu pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, okresami deszczu ze śniegiem. Wieczorem w pasie Polski centralnej krótkotrwała poprawa pogody- pojawią się przejaśnienia a opady zanikną, W drugiej części nocy wzrost zachmurzenia i opady deszczu ze śniegiem i śniegu.  Natomiast na południu Polski całą noc pochmurno z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem przechodzącymi w opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4 do 6 stopni, temperatura minimalna od (-1) do 2 stopni.

  Kolejne dni: Nadal będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, w nocy miejscami opady śniegu. Od piątku temperatura dodatnia całą dobę.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.