Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Prognoza temperatury maksymalnej na poniedziałek 16.10.2017 - model ECMWF z 13.10.2017 00UTC.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 14-20.10.2017
  13.10.2017 12:50

  Po pochmurnym i raczej chłodnym tygodniu, nowy zacznie się zupełnie inaczej. Spodziewamy się bardzo wysokich (jak na październik) temperatur i dużej dawki słońca. Szczegóły poniżej.

   

  • Reklama

  W sobotę jeszcze pochmurno – w całym kraju zachmurzenie całkowite lub duże, a na północnym wschodzie i wschodzie słabe opady deszczu lub mżawki. Po południ zacznie się przejaśniać na południowym zachodzie. Temperatury maksymalne od 14-15 stopni na Podlasiu i Lubelszczyźnie do 19-20 na Dolnym Śląsku.


  Niedziela przyniesie stopniowe większe przejaśnienia i rozpogodzenia, postępujące od południowego zachodu w głąb kraju. Ranek pogodny jedynie na Dolnym Śląsku, ale pod wieczór już prawie cała południowo-zachodnia połowa Polski z zachmurzeniem małym lub umiarkowanym. Wschód pochmurny, ale bez opadów – pod wieczór przejaśnienia. Temperatury maksymalne od 14-15 stopni na Suwalszczyźnie do 20-22 na południowym zachodzie.


  W poniedziałek po mglistym poranku wreszcie wypogodzi się w całym kraju – przeważać będzie zachmurzenie małe lub umiarkowane, a temperatury „poszybują” – na ogół do 20-24 stopni (na Dolnym Śląsku nawet lokalnie 25 stopni), tylko na północnym wschodzie do 18-19 stopni.


  Wtorek
  także dość pogodny, choć poranek mglisty, a w pierwszej części dnia w północnej części kraju może miejscami występować większe zachmurzenie. Z biegiem dnia powinno się jednak wypogodzić. Temperatury maksymalne od 17-19 stopni na północy i północnym wschodzie do 20-22, lokalnie 23 stopni na pozostałym obszarze.


  W środę niestety już więcej chmur – w pasie północnym i centralnym prognozowane jest zachmurzenie duże z przejaśnieniami, a na Pomorzu niewykluczony słaby deszcz.  W dzielnicach południowych nadal zachmurzenie małe do umiarkowanego, tylko miejscami duże. Rano zanikające zamglenia i lokalne mgły. Temperatury maksymalne od 14-17 stopni na północy do 18-21 na południu.


  Kolejne dwa dni
  przyniosą już duże i całkowite zachmurzenie w całej Polsce, a także opady deszczu – w czwartek największe prawdopodobieństwo w północnej części kraju, w piątek może popadać już wszędzie. Powieje też silniejszy wiatr i nieco się ochłodzi – temperatury maksymalne od 13 do 17 stopni.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.