Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszard Kostempski

  1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszard Kostempski

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszard Kostempski

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszard Kostempski

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jerzy

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jerzy

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Aleksandra Gasińska

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Aleksandra Gasińska

 • Prognoza pogody na tydzień 14.11-20.11.2015
  12.11.2015 20:57

  Nadchodzący tydzień nie przyniesie nam zmiany pogody nad Polską. Zachodnia cyrkulacja cyklonalna spowoduje kolejny pochmurny, deszczowy oraz wietrzny tydzień nad obszarem naszego kraju.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce kształtować będzie tylna część niżu znad Litwy. W pasie północnym oraz początkowo na wschodzie zachmurzenie duże do całkowitego z opadami deszczu. Na pozostałym obszarze skraj wyżu znad Francji, zachmurzenie przeważnie duże do umiarkowanego w pasie południowym. Wiatr dość silny do silnego i porywistego z kierunków zachodnich! Temperatura maksymalna wyniesie od 7-8  stopni na Mazurach i Suwalszczyźnie, do 10-11 stopni na południu.

  W niedzielę nad Polską będzie zalegał płytki niż z systemem frontów atmosferycznych.Zachmurzenie duże do całkowitegoz opadami deszczu i przelotnymi opadami deszczu, w górach opady śniegu. Miejscami na zachodzie, południowym zachodzie i na południu opady dość intensywne. Temperatura maksymalna wyniesie od 6-7 stopni na Podlasiu 8-9 stopni na południowym zachodzie.

  W poniedziałek Polska dostanie się w zasięg kolejnego, tym razem ciepłego frontu związanego z głębokim niżem znad Wysp Owczych. Zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, jedynie na północnym wschodzie i wschodzie, oraz pod koniec dnia na południowym zachodzie zachmurzenie duże i raczej bez opadów. Temperatura maksymalna od 6-7 stopni na Podlasiu i Lubelszczyźnie do 13-14 stopni na południowym zachodzie.

  We wtorek nad Polska przemieszczać się będą strefy kolejnych frontów atmosferycznych. Nadal zachmurzenie duże do całkowitego z opadami deszczu, za wyjątkiem południowego wschodu. Temperatury maksymalne wynosić będą od 9-10 stopni na Suwalszczyźnie do 13-14 stopni na Ziemi Lubuskiej.

  W kolejnych dniach Polska nadal pozostanie w zachodniej cyrkulacji cyklonalnej, przynoszącej duże zachmurzenie z opadami deszczu. Dodatkowo również nastąpi wzrost prędkości wiatru! Temperatury od 8-10 stopni na Podlasiu do 13-15 stopni na południowym zachodzie.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.