Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor Ryszarda Szymańska

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor Ryszarda Szymańska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor Ryszarda Szymańska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor Ryszarda Szymańska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor Joasia

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor Joasia

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor Joasia

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor Joasia

  6) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor Joasia

  (6) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor Joasia

 • Prognoza pogody na tydzień 14.07-20.07.2012
  13.07.2012 16:30

  Nadchodzący weekend będzie kontynuował ochłodzenie jakiego doświadczamy od kilku dni. Niestety wraz z ochłodzeniem przyjdą opady deszczu. Tak więc nie ma obawy, ze zabraknie nam powodów do narzekań.

  • Reklama  Weekend będzie znacznie chłodniejszy i dość deszczowy. W sobotę Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Niemiec oraz związanego z nim układu frontów. Najwięcej opadów będzie na zachodzie, północnym zachodzie i północy, jednakże w ciągu dnia opady mogą się także pojawiać w górach na południu i w centrum. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane, okresowo duże. W sobotę termometry wskażą od 17-19 stopni na północnym zachodzie i Wybrzeżu przez 20-24 stopnie na południowym zachodzie i w centrum do 25-27 stopni na południowym wschodzie. W niedzielę pogoda nie ulegnie zbytnej poprawie, nadal na zachodzie, północnym zachodzie i południowym wschodzie zachmurzenie będzie duże z opadami przelotnymi deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane. Będzie także nieco chłodniej od 18-19 stopni na północnym zachodzie do 20-22 stopni na pozostałym obszarze. Podsumowując, głównie mieszkańcy centrum mają największe szanse na ładną pogodę.

  Początek tygodnia też nie będzie napawał optymizmem. W poniedziałek w całym kraju zachmurzenie będzie zmienne, od umiarkowanego do dużego z opadami głównie na południu, zachodzie i północy, jednakże nie można wykluczyć że w centrum kraju też mogą wystąpić opady deszczu. Nadal będzie bardzo chłodno, gdyż termometry pokażą przeważnie 17-19 stopni, jedynie lokalnie na zachodzie temperatura będzie sięgać 20 stopni.

  We wtorek Polska znajdzie się pod wpływem kolejnej strefy frontowej, która przyniesie opady w całej Polsce. Padać będzie początkowo na zachodzie, a do wieczora opady obejmą cały kraj aż po południowy wschód. Podobnie jak opady, temperatura także nie będzie zachęcać do spacerów, gdyż termometry pokażą maksymalnie 17-18 stopni na przeważającym obszarze, jedynie na południowym wschodzie będzie nieco cieplej 19-20 stopni.

  W środę pogoda niewiele się poprawi, będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu głównie na zachodzie, północy i lokalnie w centrum. Opady mogą także lokalnie występować na południu. Temperatura także nie będzie zbyt wysoka, przeważnie 18-20 stopni na północy i wschodzie, jedynie na południowym wschodzie osiągnie 20-22 stopnie.

  Dopiero czwartek przyniesie nam ocieplenie, jednakże wraz z wyższymi temperaturami powrócą burze i gwałtowniejsze opady. Na przeważającym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane okresowo wzrastające do dużego z opadami przelotnymi i burzami. Jedynie mieszkańcy południa i południowego wschodu mogą nie uświadczyć opadów. Temperatury będą także znacznie wyższe, na północy 20-24 stopnie, na pozostałym obszarze 25-28.

  Piątek w dalszym ciągu nie przyniesie nam upragnionej poprawy pogody. Zachmurzenie będzie przeważnie duże z opadami deszczu głównie na północy i południu, jednakże i w centrum nie można ich wykluczyć. Temperatura maksymalna osiągnie od 19-21 stopni na północy, 22-24 stopnie w centrum i 25-26 stopni na południowym wschodzie.

  Jak widać pogoda nie będzie nas rozpieszczała, będzie dość chłodno i deszczowo. Warto ten czas wykorzystać, bo choć są wakacje, można posiedzieć w domu i poczytać, przygotowując się do nadchodzącego roku akademickiego.

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.