Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Zdzisław Lodko

  1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Zdzisław Lodko

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zdzisław Lodko

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zdzisław Lodko

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zdzisław Lodko

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zdzisław Lodko

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zdzisław Lodko

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zdzisław Lodko

 • Prognoza pogody na tydzień 14.05-20.05.2016
  13.05.2016 13:17

  Na początku tygodnia do Polski z północy zacznie spływać chłodna masa powietrza. Przyniesie ona ochłodzenie w całym kraju. Nieco cieplej zacznie robić się pod koniec tygodnia.

  W sobotę na pogodę w Polsce wpływał będzie niż, którego centrum będzie przesuwało się nad Ukrainę. Na zachodzie zacznie zaznaczać się wpływ wyżu znad Atlantyku. Na wschodzie i początkowo również w pasie centralnym będzie duże zachmurzenie z opadami przelotnymi deszczu oraz lokalnymi burzami. Na zachodzie będzie pogodnie z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Rozpogodzenia będą stopniowo przesuwać się do dzielnic centralnych. Temperatury maksymalne wyniosą przeważnie 17-19 stopni, nieco chłodniej nad morzem oraz na południu i południowym wschodzie 14-16 stopni.

  • Reklama

  W niedzielę duże zachmurzenie zzanikającymi opadami deszczu będzie na wschodzie i północnym wschodzie oraz opadami przelotnymi deszczu występującymi w ciągu całego dnia na północnym zachodzie od Pomorza Gdańskiego po północną część Ziemi Lubuskiej. Na pozostałym obszarze będzie zachmurzenie umiarkowane i tutaj nie będzie padać. Zrobi się chłodniej, temperatura maksymalna przeważnie wynosić będzie od 11 do 14 stopni. Jedynie na wschodzie nieco cieplej, tutaj od 16 do 17 stopni.  

  W poniedziałek duże zachmurzenie i opady przelotne deszczu obejmą całą północną część kraju. Na południu przeważnie będzie zachmurzenie umiarkowane, okresowo możliwe wzrosty do dużego. Opady przelotne deszczu możliwe są po południu na obszarach podgórskich. Nadal będzie chłodno, na termometrach w całym kraju zobaczymy najwyżej 11-14 stopni.

  Wtorek będzie raczej pochmurny z opadami przelotnymi deszczu. Opadów należy spodziewać się w całym kraju, najwięcej będzie występowało na zachodzie i północy. Na termometrach nadal maksymalnie od 11 do 14 stopni.

  W środę przeważnie będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami lub umiarkowane. Jedynie na wschodzie lokalnie możliwe opady przelotne deszczu. Temperatura maksymalna nieznacznie wyższa,  od 13 do 16 stopni.

  W czwartek  i piątek nadal przeważnie duże zachmurzenie z lokalnymi przejaśnieniami. W wielu miejscach występować będą opady przelotne deszczu. Na termometrach zobaczymy od 16 do 18, lokalnie do 19 stopni.  

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.