Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Zdjęcie tytułowe. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Bartek Mech.

  Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Józef Gizoń.

  Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Barbara Kucharz.

  Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Paweł Nycz.

 • Prognoza pogody na tydzień 14.05 - 20.05.2011
  13.05.2011 12:49

  Przed nami tydzień z wiosenną, majową pogodą – trochę popada, ale nie zabraknie też chwil ze słońcem, a przy tym – szczególnie w drugiej połowie tygodnia – będzie przyjemnie ciepło.

  Sobota zacznie się słonecznie w całej Polsce. W ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego i dużego, ale nie powinno nigdzie padać. Najlepsza pogoda utrzyma się na wschodzie. Termometry pokażą do 17-19°C w północno-wschodniej części kraju i do 20-22°C na południowym zachodzie. Tylko nad morzem od 12 do 15°C. W nocy od zachodu nasunie się strefa opadów deszczu, która do rana obejmie cały kraj oprócz dzielnic wschodnich. Na Dolnym Śląsku może lokalnie padać dość mocno. Temperatura minimalna wyniesie od 3-6°C na północnym wschodzie do 10-11°C na południu i zachodzie.
  Niedziela będzie pochmurna w całym kraju i w prawie całym – deszczowa. Opady nie dotrą jedynie do wschodniej części Lubelszczyzny, a w ciągu dnia zanikną na zachodzie. Na pozostałym obszarze deszcz, który miejscami będzie dość intensywny. Zrobi się chłodniej –  temperatury maksymalne wyniosą od 13-17°C na przeważającym obszarze do 18-22°C na południowym wschodzie. W nocy rozpogodzi się na zachodzie, a deszcz, coraz słabiej, będzie padał na wschodzie, do rana prawie całkowicie zanikając. Temperatura minimalna wyniesie od 5 do 10°C.

  W poniedziałek na niebie sporo chmur. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce, a po południu lokalnie na Mazurach i Pomorzu Zachodnim może słabo popadać deszcz. W pozostałych regionach pojawiać się będą przejaśnienia, a na północy również rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 11-14°C na północy i południowym wschodzie do 15-17 na pozostałym obszarze. W nocy, poza krańcami północno-zachodnimi i południowo-wschodnimi, gdzie lokalnie może słabo popadać deszcz, zupełnie się wypogodzi. Przy bezchmurnym niebie temperatura spadnie do 3-4 stopni. Na Kielecczyźnie i Podlasiu niewykluczone są lokalne przygruntowe przymrozki do (-0)°C. Na pozostałym obszarze 5-8°C.

  We wtorek, po pogodnym poranku zachmurzenie wzrośnie do dużego z przejaśnieniami. Na północnym-zachodzie kraju pojawią się opady. Słaby deszcz niewykluczony również na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Temperatury wzrosną w ciągu dnia do 16-18°C. W nocy padać będzie w północnej połowie Polski. Na południu zachmurzenie umiarkowane z rozpogodzeniami. Temperatura minimalna wyniesie od 6 do 9°C

  W kolejnych dniach przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane, lokalnie małe, wzrastające w godzinach południowych do dużego z przejaśnieniami i ponownie malejące pod wieczór. Przelotne opady deszczu wystąpić mogą głównie w dzielnicach północno-zachodnich i krańcach wschodnich. Noce powinny być pogodne z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Z każdym dniem będzie się robić cieplej – w środę termometry wskażą maksymalnie od 15 do 19°C, w czwartek od 17 do 21°C, a w piątek od 18 do 23°C. Nocami przeważnie 6-10°C.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.