Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Józef Gigoń.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

 • Prognoza pogody na tydzień 14.04-20.04.2012
  12.04.2012 20:59

  Nadchodzący tydzień będzie wiosenny, raczej pogodny, chociaż okresowo pojawiał się będzie deszcz lub deszcz przelotny.

  • Reklama

  W sobotę Polska północna znajdować się będzie pod wpływem klina wyżu znad Rosji. Będzie małe i umiarkowane zachmurzenie. Na południu i w centrum pogodę psuć będzie niż z centrum nad Europą południową. Będzie duże i całkowite zachmurzenie, a w Małopolsce, na Podlasiu i Lubelszczyźnie padał będzie deszcz. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 10-13 stopni na Pomorzu do 15-16 stopni na Lubelszczyźnie.

  W niedzielę niż obejmie swym zasięgiem cały obszar kraju. Będzie pochmurno i deszczowo. Termometry wskażą od 9 do 10 stopni w pasie wybrzeża, na pozostałym obszarze od 11 do 13 stopni.

  Poniedziałek początkowo jeszcze pochmurny i deszczowy, stopniowo od zachodu na pogodę zacznie wpływać klin rozległego wyżu znad Atlantyku. W ciągu dnia na zachodzie a następnie w centrum zachmurzenie opady zanikną a zachmurzenie zacznie zmniejszać się do umiarkowanego. Będzie nieco chłodniej, od 6 do 9 stopni na północy i zachodzie do 12-14 stopni na wschodzie.

  Wtorek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodny, jedynie na południu będzie większe zachmurzenie. Temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie 8-10 stopni, chłodniej na Wybrzeżu gdzie termometry wskazywać będą jedynie 6-7 stopni.

  W środę na zachodnie dzielnice kraju na pogodę zacznie wpływać niż znad Wielkiej Brytanii, który przyniesie duże zachmurzenie i opady deszczu. Na wschodzie i w centrum nadal pogodnie z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Zrobi się nieco cieplej, w całym kraju będzie 10-13 stopni.

  W czwartek najlepsza pogoda będzie w pasie Polski centralnej od Zatoki Gdańskiej po Małopolskę. Na wschodzie i na zachodzie zachmurzenie duże i całkowite z opadami przelotnymi deszczu. Temperatura maksymalna dosyć wyrównana, przeważnie będzie 12-14 stopni. Nieco chłodniej na Pomorzu, gdzie na termometrach zobaczymy 10-11 stopni.

  W piątek w całym kraju będzie duże zachmurzenie, w wielu miejscach padał będzie deszcz. Termometry wskazywać będą od 7-9 stopni na północy do 14-16 stopni na południu.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.