Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Gabriela Suska.

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Gabriela Suska.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Zdzisław Lodko.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Zdzisław Lodko.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Zdzisław Lodko.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Zdzisław Lodko.

  5) Prognoza Ensemble ECMWF dla Warszawy z dnia 12.03.2015 12 UTC.

  5) Prognoza Ensemble ECMWF dla Warszawy z dnia 12.03.2015 12 UTC.

 • Prognoza pogody na tydzień 14.03-20.03.2015
  13.03.2015 01:08

  Weekend pochmurny, za to w tygodniu więcej słońca i cieplej.

  • Reklama

  Wiele wskazuje na to, że karty w pogodzie w Polsce będą w nadchodzącym tygodniu rozdawać układy wyżowe, jest więc spora szansa na to, że minie on pod znakiem słońca i całkiem przyjemnych temperatur. Najpierw jednak czeka nas zgoła inny weekend.

  W sobotę w całym kraju zachmurzenie duże i całkowite ze słabymi opadami – przeważnie deszczu lub mżawki, tylko w górach, na pogórzach i przedgórzach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatury maksymalne dojdą do 5-8 stopni, jednak odczuwalnie będzie chłodniej ze względu na silniejszy wiatr, zwłaszcza na północy i w centrum. W nocy opady będą zanikać, a na południu pojawią się przejaśnienia (a po nich – zamglenia i mgły). Temperatury spadną do (-2)-0 stopni na południu i 3-4 stopni na północy

  W niedzielę nadal przewaga chmur, choć dzielnice południowe mogą liczyć na większe przejaśnienia, a w drugiej części dnia nawet rozpogodzenia. Przed południem na północy i wschodzie może jeszcze słabo popadać deszcz. Cieplej niż w sobotę – maksymalnie od 9-10 stopni na północnym wschodzie i nad morzem, do 11-13 na pozostałym obszarze i 14-15 na Roztoczu. Nadal jednak będzie wiał dość silny, wschodni wiatr. W nocy ciąg dalszy przejaśnień i rozpogodzeń, bez opadów i bez mrozu, jedynie lokalnie możliwy niewielki przygruntowy przymrozek.

  Poniedziałek rozpocznie się przeważnie zachmurzeniem umiarkowanym lub dużym, w ciągu dnia będzie się jednak stopniowo rozpogadzać i pod wieczór prawie wszędzie zachmurzenie małe lub umiarkowane. Temperatury maksymalne wyniosą od 8-9 stopni na północnym wschodzie do 13-15 na południu i zachodzie. Wciąż będzie wiał dość silny i porywisty, wschodni wiatr.

  Wtorek i środa zapowiadają się pogodnie, na ogół z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Nieco chłodniej – od 5-6 stopni na wschodzie do 10-12 stopni na zachodzie. Nocami spadki temperatury do około 0-(-1) stopni.

  W czwartek chmur nieco przybędzie, choć na przeważającym obszarze kraju nadal powinno być dość pogodnie. Na południowym zachodzie może popadać deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 do 11 stopni.

  Piątek już chłodniejszy, z temperaturami dochodzącymi do 3 do 9 stopni. Przeważać będzie zachmurzenie duże, a miejscami może padać deszcz.

  Prognozy na kolejne dni obarczone są dużą niepewnością, jednak większość z nich skłania się ku kilkustopniowemu ochłodzeniu w weekend lub zaraz na początku następnego tygodnia. Zatem zanim na dobre schowamy ciepłe kurtki do szafy, warto sobie przypomnieć najbardziej chyba znane marcowe przysłowie pogodowe i zachować jeszcze trochę cierpliwości.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.