Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Strumyk

  Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Józef Gigoń.

 • Prognoza pogody na tydzień 14.03.-18.03.2011
  13.03.2011 15:55

   

  • Reklama

  Po ciepłym i pogodnym weekendzie, nadchodzący tydzień bardziej pochmurny i chłodniejszy.

  W poniedziałek nad naszym krajem przechodził będzie płytki układ niskiego ciśnienia, który przyniesie w całym kraju duże zachmurzenie. W Polsce północnej od  Wielkopolski po Warmię i Mazury występować będą opady deszczu lub mżawki. Większe przejaśnienia występować będą jedynie w Małopolsce i na Lubelszczyźnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 15-17 stopni na południowym wschodzie do 6-8 stopni na Pomorzu.

  We wtorek zaczniemy dostawać się pod wpływ wyżu znad Skandynawii, jednak poprawi on pogodę jedynie na Pomorzu. Do Polski napłynie chłodniejsza masa powietrza i w całym kraju ochłodzi się. Temperatura maksymalna wyniesie od 2-5 stopni na wybrzeżu, przez 7-9 stopni w centrum, do 12-14 stopni w południowo-wschodnich dzielnicach kraju.  W centrum i na wschodzie występować będą słabe opady deszczu lub mżawki.

  W kolejnym dniu lepszej pogody oczekujemy na północy, gdzie w wielu miejscach występować będą większe przejaśnienia. Na pozostałym obszarze nadal duże i całkowite zachmurzenie. Na południu lokalnie mogą występować słabe opady mżawki lub deszczu. Temperatura maksymalna 2-4 stopnie na Pomorzu i Mazurach, 4-7 stopni w centrum, i jedynie w Małopolsce i na Podkarpaciu będzie nieco cieplej, tutaj temperatura maksymalna wyniesie 12-14 stopni.

  W czwartek na pogodę w Polsce południowej i centralnej zacznie oddziaływać niż znad Europy południowej. Przyniesie on całkowite zachmurzenie oraz opady deszczu początkowo na południu, a stopniowo również w centrum. W Polsce centralnej może również występować deszcz ze śniegiem lub śnieg. Będzie chłodno, na przeważającym obszarze 3-5 stopni, na krańcach południowych i zachodnich  6-7 stopni.

  W piątek w południowej Polsce nadal zachmurzenie całkowite z opadami deszczu lub mżawki, a na wschodzie lokalnie również deszczu ze śniegiem. W Polsce północnej i centralnej zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami od Pomorza po Warmię i Mazury. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze wyniesie 3-5 stopni, na krańcach południowych i zachodnich 6-7 stopni.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.