Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Prognoza pogody na tydzień 14.02-20.02.2015
  12.02.2015 21:01

  Przyszły tydzień pod wpływem układów wyżowych, przynoszących nam słoneczną i pogodną aurę nad Polską.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce kształtować będzie rozległy układ wyżowy znad zachodniej Ukrainy. Słonecznie przy bezchmurnym niebie lub małym zachmurzeniu, jedynie w pasie zachodnim początkowo możliwe zachmurzenie umiarkowane. Rano zanikające mgły i silne zamglenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 3-4 stopni na północy i północnym wschodzie, poprzez 5-6 stopni w dzielnicach centralnych, do 7-8 stopni na południu i południowym wschodzie.

  W niedzielę wyż znad Ukrainy będzie się wypełniał, natomiast Polska będzie na skraju kolejnego wyżu rozbudowującego się nad Zatoką Fińską. Przeważnie zachmurzenie małe lub bezchmurne niebo, jedynie w pasie zachodnim oraz na całej północy nieco więcej chmur, ale i tu brak opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 2-4 stopni na Podlasiu i Mazurach, do 8-9 stopni na południowym zachodzie.

  W poniedziałek centrum układu wyżowego będzie powoli przemieszczać się nad północno zachodnią Rosję. Nadal nad Polską pogodne niebo przy zachmurzeniu małym do umiarkowanego. W ciągu dnia nieco silniejszy wiatr ze wschodu. Temperatura maksymalna od 0-1 stopnia na północnym wschodzie do 7-8 stopni na Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

  W kolejnych dniach przeważnie pogodnie bez opadów, jedynie w środę lokalnie możliwe słabe opady  deszczu ze śniegiem lub śniegu, a w ciągu dnia opadów deszczu. Temperatury maksymalne będą wynosić od 2-4 stopni na północnym wschodzie, do 7-9 stopni na południowym zachodzie.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.