Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Fabian Klupsch.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Maria.

 • Prognoza pogody na tydzień 13-19.10.2018
  12.10.2018 11:14

  Najbliższy tydzień zapowiada się pogodnie i ciepło, w drugiej części terminu zachmurzenie będzie stopniowo wzrastać a temperatura będzie nieco niższa lecz nadal dodatnia.

  • Reklama

   

  SOBOTA: Polska pod wpływem wyżu znad północnej Ukrainy. Dzień będzie słoneczny i pogodny z bezchmurnym niebem, okresami lokalnie możliwe zachmurzenie małe. Rano miejscami zanikające silne zamglenia i mgły. Noc pogodna z bezchmurnym niebem. Lokalnie pojawią się zamglenia, które w ciągu nocy lokalnie przejdą w silne zamglenia i mgły. W miejscu wystąpienia silnym zamgleń i mgieł nad ranem pojawi się umiarkowane miejscami duże zachmurzenie przez niskie chmury Stratus. Temperatura maksymalna od 19-21 stopni na wschodzie do 24-26 stopni na zachodzie. Temperatura minimalna od 5-7 stopni na wschodzie do 9-12 stopni na zachodzie. Wiatr południowo-wschodni i południowy, słaby. Ciśnienie będzie spadać.

  NIEDZIELA: Pogodę w Polsce nadal kształtował będzie wyż, którego centrum znad Ukrainy przemieści się nad Białoruś. Po ustąpieniu porannych lokalnych silnych zamgleń i mgieł zapowiada się kolejny słoneczny i pogodny dzień. W nocy miejscami ponownie wystąpią silne zamglenia i mgły. Nad ranem w miejscach wystąpienia tych zjawisk pojawi się większe zachmurzenie. Nadal ciepło, temperatura maksymalna od 19-21 stopni na wschodzie do 23-25 stopni na zachodzie. Temperatura minimalna od 4-7 stopni na wschodzie do 9-11 stopni na zachodzie. Wiatr południowo-wschodni i południowy, słaby w ciągu dnia okresami umiarkowany. Ciśnienie będzie spadać.

  PONIEDZIAŁEK: Polska znajdować się będzie pomiędzy wyżem znad pogranicza Białorusi i Rosji a niżem znad Skandynawii. Początek dnia pogodny i słoneczny w całym kraju. Po południu na północy i zachodzie zachmurzenie zacznie stopniowo wzrastać i w nocy będzie umiarkowane do dużego.  Na pozostałym obszarze Polski w nocy możliwe lokalne silne zamglenia i mgły. Temperatura maksymalna od 19-21 stopni na północy do 21-23 stopni na pozostałym obszarze kraju. Temperatura minimalna od 4-7 stopni na wschodzie do 9-11 stopni na zachodzie i północy.

  WTOREK: Polska zostanie podzielona na dwie strefy pogodowe. W pasie od Pomorza przez Wielkopolskę po Dolny Śląsk zachmurzenie duże do umiarkowanego, po południu i w pierwszej części nocy z okresowymi rozpogodzeniami do zachmurzenia małego okresami bezchmurnego nieba. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe lub bezchmurne niebo. Temperatura maksymalna od 15-17 stopni na północy do 19-22 stopni w centrum i na południu. Temperatura minimalna od 5-7 stopni na wschodzie do 8-10 stopni na zachodzie i północy.

  ŚRODA: To będzie kolejny pogodny dzień na przeważającym obszarze Polski, jedynie na Pomorzu i zachodzie kraju zachmurzenie będzie małe do umiarkowanego miejscami dużego. Temperatura maksymalna od 15-17 stopni na północy do 19-22 stopni w centrum i na południu. Temperatura minimalna od 5-7 stopni na wschodzie do 8-10 stopni na zachodzie i północy.

  W kolejnych dniach: W czwartek na zachodzie i północy Polski zachmurzenie umiarkowane do dużego. Na pozostałym obszarze kraju bezchmurnie do zachmurzenia małego w nocy wzrastające do umiarkowanego miejscami dużego. W piątek w całej Polsce zachmurzenie umiarkowane do dużego, jedynie początkowo na południowym wschodzie i południu możliwe przejaśnienia do zachmurzenia małego.  W czwartek nadal ciepło, w piątek nieco chłodniej temperatura maksymalna od 13-15 stopni na północy do 16-18 stopni na południu.

  Autor: Michał Ciosek

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.