Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Sławomir

  2) Anomalie temperatur w Europie na dzień 12.08.2016 wg modelu ECMWF - aktualizacja z 12.08.2016 00UTC.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Kmiecik Leszek

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Anita

 • Prognoza pogody na tydzień 13-19.08.2016
  12.08.2016 11:51

  Zbliżamy się do połowy sierpnia, ale pogoda jakby zdawała się zapominać, że mamy lato w pełni. Ostatnie dni nie tylko w Polsce, ale i na znacznym obszarze Europy odznaczały się temperaturami sporo poniżej normy (2). Co przyniesie weekend i nowy tydzień? O tym poniżej.

   

  • Reklama

  Początek długiego weekendu będzie cieplejszy, choć niestety na przeważającym obszarze kraju pochmurny. W sobotę występować będzie zachmurzenie duże do całkowitego, jedynie rano na wschodzie i południowym wschodzie, a w drugiej części dnia na południowym zachodzie chmur mniej. Miejscami może popadać słaby deszcz, szczególnie na północy kraju, a także gdzieniegdzie w centrum i na południowym zachodzie. Temperatury maksymalne od 19-22 stopni we wschodniej części kraju, do 24-26 stopni na zachodzie. Od Wybrzeża po Dolny Śląsk silniejszy zachodni wiatr.

  W niedzielę czeka nas dynamiczna pogoda ze zmiennym zachmurzeniem, przeważnie dużym z przejaśnieniami i miejscami przelotnym deszczem – szczególnie na północy, wschodzie i południu. Lokalnie, głównie w górach i na Pogórzach, możliwe burze. Będzie wiał umiarkowany, okresami dość silny, zachodni wiatr, a termometry wskażą maksymalnie od 18-20 stopni na północy do 23-25 na południu.

  W poniedziałek podobna pogoda, zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu (tych najwięcej na północy), lokalnymi burzami i nieco silniejszym wiatrem. Temperatury dojdą do 18-20 stopni na północy i 20-23 na pozostałym obszarze.

  Wtorek również bez większych zmian – zmienne zachmurzenie, przejaśnienia, ale i przelotny deszcz – przede wszystkim w części północno-wschodniej, w pozostałych regionach jedynie lokalnie. Chłodno – temperatury maksymalne od 17 do 21 stopni.

  Kolejne dni podobne – zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami, lokalnie burzami. Deszcz możliwy praktycznie w całym kraju. Nadal chłodno, choć stopniowo coraz cieplej – w środę i czwartek zaledwie do 17-22, lokalnie 23 stopni, w piątek 20-24 stopnie.

  Następny weekend jest jeszcze pogodową zagadką, ale jest szansa – potwierdzona przez ostatnie aktualizacje modeli prognostycznych – na powrót nieco wyższych temperatur, na południu być może nawet do 26-28 stopni. Nie wiem jak Państwo, ale my trzymamy kciuki za powrót lata tego lata :) Życzymy udanego weekendu!

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.