Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Inta Gribonika

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jerzy

  3) Prognozowana łączna suma opadu od piątku 02.09 00UTC do wtorku 06.09.2016 12UTC wg modelu ECMWF - aktualizacja z 02.09.2016 00UTC.

 • Prognoza pogody na tydzień 03-09.09.2016
  02.09.2016 12:25

  Jak na razie wrzesień raczy nas iście wakacyjną pogodą. Czy szykują się zmiany? Zapraszamy do lektury.

   

  • Reklama

  Sobota będzie w Polsce całkiem ładnym i ciepłym (miejscami bardzo) dniem. Na ogół dość pogodnie – w południowej części kraju zachmurzenie małe do umiarkowanego, na północy – umiarkowane do dużego. Na Wybrzeżu i Pomorzu może lokalnie pokropić słaby, przelotny deszcz. Temperatury maksymalne od 21-24 stopni na północy, do 25-28, lokalnie 29 stopni w centrum i na południu.

  Niedziela zacznie się pogodnie w południowej części kraju, na północy zaś z zachmurzeniem dużym i miejscami opadami deszczu na Wybrzeżu. W ciągu dnia w dzielnicach północnych i zachodnich będzie przybywać chmur, a wraz z nimi opadów deszczu. Po południu na zachodzie możliwe burze. Do końca dnia dość pogodnie jedynie w południowo-wschodniej części kraju. Temperatury maksymalne od 17-20 stopni na Wybrzeżu, do 21-24 w pasie dzielnic północnych, do 25-29, lokalnie 30 stopni na pozostałym obszarze. W nocy opady i burze obejmą prawie cały kraju. Na południu deszcz może być intensywny!

  Poniedziałek zgoła odmienny od weekendu. Będzie zdecydowanie chłodniej w całym kraju – przeważnie do 17-21 stopni, jedynie na  Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Roztoczu do 22-24 stopni. Spodziewamy się zachmurzenia dużego i całkowitego, opadów deszczu i deszczu przelotnego, lokalnych burz. Na południu nadal może padać mocno! W drugiej części dnia deszcz będzie zanikał na północy i północnym wschodzie.

  We wtorek władzę w pogodzie będzie przejmował wyż. Zanikający deszcz już tylko na południu. Północ dość pogodna, a z biegiem dnia przejaśni się stopniowo w całej Polsce. Temperatury maksymalne od 18-22 stopni na północy, do 23-25 na południowym wschodzie.

  Wszystko wskazuje na to, że kolejne dni będą pełne słońca i miną pod znakiem bardzo przyjemnych temperatur – do 22-26 stopni w środę, 23-27 w czwartek, 24-28 w piątek. Jedynie nad samym morzem, tradycyjnie, kilka stopni mniej.

  Zapowiada nam się zatem kolejny letni akcent tego września! :)

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.