Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Paweł Bednarek.

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Paweł Bednarek.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Paweł Redaktor Szamotulskich łowców burz .

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Paweł Redaktor Szamotulskich łowców burz .

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Paweł Bednarek.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Paweł Bednarek.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia.

 • Prognoza pogody na tydzień 13-19.06.2015
  12.06.2015 11:57

  Podobnie jak przed tygodniem, tak i tym razem temperatury w weekend w wielu miejscach kraju poszybują mocno w górę, przekraczając 30 stopni, jednak w poniedziałek prawie wszędzie będą już tylko wspomnieniem. Najbliższe dni przyniosą też burze i spore opady na południu Polski.

   

  • Reklama

  Sobota rozpocznie się pogodnie na przeważającym obszarze kraju, jedynie na północnym wschodzie więcej chmur i tu rano mogą jeszcze występować zanikające przelotne opady deszczu, niewykluczone lokalne burze. W dzień wypogodzi się jednak i tam. Po południu w dzielnicach zachodnich i południowo-zachodnich pojawią się burze, którym lokalnie będą towarzyszyć gwałtowne zjawiska. Temperatury maksymalne osiągną 20-25 stopni na Pomorzu, 24-29 na pozostałym obszarze północnej Polski oraz na Dolnym Śląsku, a poza tym 30-33 stopnie.

  W niedzielę – głównie w drugiej części dnia – burze i opady przelotne obejmą przede wszystkim Polskę południową, a miejscami także wschodnią. Poza tym dość pogodnie, nieco więcej chmur rano na północy. Termometry wskażą maksymalnie od 20-24 stopni na Wybrzeżu (nad samym morzem 18-20 stopni), przez 25-29 stopni na przeważającym obszarze, do 30-33 stopni na południowym wschodzie.

  W nocy z niedzieli na poniedziałek oraz w poniedziałek, nad Polską będą przechodzić aktywne fronty atmosferyczne które przyniosą burze (miejscami gwałtowne) oraz dużo opadów – przede wszystkim w południowej połowie Polski. Popada też w centrum i na wschodzie, ale mniej. Sucho i pogodnie powinno być na Wybrzeżu. Spore ochłodzenie – w poniedziałek temperatury maksymalne wyniosą na ogół od 16 do 21 stopni, ale na krańcach południowo-wschodnich jeszcze utrzyma się upał – tam możliwe 29-31 stopni. Taki kontrast temperatury będzie sprzyjał wzmożonej intensywności zjawisk w tej części kraju.

  Kolejne dni zapowiadają się pogodnie, sucho i z umiarkowanymi temperaturami – we wtorek do 17-21 stopni, w środę do 19-23 stopni, a w czwartek do 22-26 stopni. W czwartek jest szansa na przelotny deszcz w dzielnicach północnych, natomiast w piątek może już popadać na większym obszarze kraju. Temperatury maksymalne w piątek od 17-19 stopni na Wybrzeżu do 23-26 stopni na południowym wschodzie.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.