Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Przemysław Woźniak.

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  4. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  5. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 13-19.05.2017
  12.05.2017 12:08

  Trzeba przyznać że pierwsza dekada maja mocno dała nam w kość pod względem pogody – opady śniegu i przymrozki niejednym pokrzyżowały plany. Z drugiej strony, po takim początku będziemy mogli bardziej docenić przyjemne, wiosenne ciepełko, a tego w tym tygodniu zabraknąć nie powinno.

   

  • Reklama

  W sobotę najlepsza pogoda panować będzie w pasie dzielnic północnych – w tych rejonach zachmurzenie małe i umiarkowane. Trochę więcej chmur w pasie centralnym – zachmurzenie duże z przejaśnieniami, na Ziemi Lubuskiej i Nizinie Szczecińskiej może miejscami przelotnie popadać deszcz. Na południu, a zwłaszcza na południowym wschodzie zachmurzenie duże do całkowitego. Na Przedgórzu Sudeckim i Pogórzu Karpackim oraz miejscami na Podkarpaciu i w Małopolsce opady deszczu i lokalne burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 14-16 stopni na Roztoczu i Lubelszczyźnie, przez 16-19 stopni przeważnie we wschodniej połowie kraju, do 20-22 stopni na zachodzie.

  W niedzielę obszar najładniejszej pogody z zachmurzeniem małym i umiarkowanym obejmie całą północno-wschodnią ćwierć kraju, a po południu całą wschodnią połowę Polski. Na Podkarpaciu i w Małopolsce występować będzie zachmurzenie całkowite do dużego, a na pozostałym obszarze duże z przejaśnieniami. W ciągu dnia na zachodzie pojawią się przelotne opady deszczu, miejscami może też zagrzmieć.

  W poniedziałek spodziewamy się dość dynamicznej pogody z dużą ilością opadów przelotnych, praktycznie w całym kraju. W międzyczasie będą występować przejaśnienia, a pod wieczór rozpogodzi się na zachodzie. Nadal ciepło, do 18-21 stopni, tylko nad samym morzem do 13-16 stopni.

  Wtorek również z zachmurzenie dużym, miejscami z przejaśnieniami. Opadów mniej – te głównie w Małopolsce i na Podkarpaciu, będzie za to nieco chłodniej – od 12-14 stopni nad morzem i 13-16 na północy, do 16-19 stopni na pozostałym obszarze i lokalnie 20 na zachodzie. Tej nocy, o ile na dłużej się wypogodzi, na krańcach wschodnich mogą wystąpić niewielkie przygruntowe przymrozki.

  W środę zachmurzenie od umiarkowanego na południowym wschodzie do dużego i całkowitego na północnym zachodzie i zachodzie – w tych rejonach możliwe opady deszczu. Temperatury maksymalne od 15-16 stopni na wschodzie i na Pomorzu, do 20-22 na zachodzie.

  Kolejne dni przyniosą prawdopodobnie więcej chmur i opadów, miejscami burz, – w  czwartek na zachodzie i w centrum, w piątek praktycznie w całym kraju. Czwartek zapowiada się bardzo ciepło, temperatury mogą wzrosnąć do 19-23 stopni, w piątek trochę chłodniej, od 17 do 21 stopni. Od środy możliwy silniejszy wiatr.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.