Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Krystyna S.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Krystyna S.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jerzy

  4) Prognoza Ensemble ECMWF temperatury dla Warszawy. Aktualizacja modelu 11.02.2016 12 UTC. Temperatury przeważnie kilka stopni powyżej normy klimatycznej (fioletowa przerywana linia)

 • Prognoza pogody na tydzień 13-19.02.2016
  12.02.2016 02:17

  Mimo że w kalendarzu mamy luty, pogoda w niczym nie przypomina typowej dla tego miesiąca. Również w najbliższych dniach – pomimo lekkiego ochłodzenia w połowie tygodnia - aura będzie bardziej przypominać późną jesień lub wczesną wiosnę niż środek zimy.

   

  • Reklama

  W sobotę najładniejsza pogoda na zachodzie i w centrum – zachmurzenie umiarkowane do dużego, rano zanikające zamglenia. Na północy zachmurzenie duże z przejaśnieniami, niewykluczone słabe, lokalne opady deszczu bądź deszczu ze śniegiem. Najwięcej chmur w dzielnicach wschodnich i południowych – tu miejscami słabe opady – rano śniegu i deszczu ze śniegiem, po południu deszczu ze śniegiem i deszczu. W górach śnieg. Temperatura maksymalna od 1-4 stopni na pogórzach i 4-5 na północy, do 5-7 na pozostałym obszarze.

  Niedziela również na ogół pochmurna, jedynie na południu przejaśnienia. Rano zamglenia, a w ciągu dnia miejscami opady deszczu (głównie na zachodzie). Na wschodzie możliwy deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg. Temperatura maksymalna od 3-4 stopni na Suwalszczyźnie i Mazurach, do 7-8 na południu i zachodzie.

  W poniedziałek rozpocznie się wpływ na pogodę w naszym kraju niżu uformowanego u wybrzeży Włoch. Będzie się on nasuwał od południa, przynosząc opady deszczu w całej południowej połowie kraju w drugiej części dnia. Zanim to jednak nastąpi, przed południem słabych opadów deszczu możemy się także spodziewać miejscami na północy. Będzie niezwykle ciepło jak na luty – od 4-6 stopni na północy, do aż 10-12 na południowym wschodzie. W nocy opady obejmą prawie cały kraj, z tym że na północy i zachodzie oraz w górach będzie to deszcz ze śniegiem lub śnieg, a poza tym deszcz. Opady będą dość intensywne, tylko w północno-zachodniej części kraju słabe.

  We wtorek opady utrzymają się jeszcze na południu i wschodzie, przechodząc stopniowo w deszcz ze śniegiem i śnieg. Na północy będzie się przejaśniać. Już nieco chłodniej, maksymalnie na ogół do 2-4 stopni, jedynie na Lubelszczyźnie, Roztoczu i Podkarpaciu do 5-8 stopni. Deszcz ze śniegiem i śnieg zanikną w ciągu nocy, w wielu miejscach się przejaśni, a na Wybrzeżu rozpogodzi. Noc z mrozem – od (-4)-(-2) na przeważającym obszarze, do (-1)-0 na południowym wschodzie.

  W środę pogodnie, z temperaturami do 2-5 stopni, w czwartek na ogół zachmurzenie duże z przejaśnieniami i cieplej – od 3 do 7 stopni. Noce z lekkim mrozem, zwłaszcza ze środy na czwartek. W piątek prawdopodobnie znów się zachmurzy i wrócą opady mieszane, od deszczu po śnieg. Temperatura będzie dodatnia, tylko w nocy około 0 stopni lub nieco poniżej.

  Zima, póki co, tylko w górach.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.