Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Piękne chmury

  Piękne chmury. Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Urszula Lasota

  Drzewa przy pięknej pogodzie

  Drzewa przy pięknej pogodzie. Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Józef Gigoń

  Piękny zachód słońca

  Piękny zachód słońca. Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Marka

 • Prognoza pogody na tydzień 13.11 - 19.11.2010
  11.11.2010 23:28

  Weekend niestety zacznie się mało optymistycznie. Już w od sobotniego poranka prawie w całej Polsce zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami deszczu, a w ciągu dnia przejaśnić się może raczej jedynie na północy i południowym wschodzie. W sobotę temperatura sięgnie od 10-12 stopni na północy do 16-18 stopni na południowym wschodzie.

  • Reklama

  Na szczęście po pochmurnej sobocie przyjdzie bardzo pogodna niedziela. Już w nocy z soboty na niedzielę powinno padać tylko na północy i lokalnie w centrum, natomiast w ciągu dnia strefa opadowa utrzyma się już tylko na wybrzeżu, a na pozostałym obszarze będziemy mieli dość słoneczną pogodę. W nocy z soboty na niedzielę temperatura powinna nie spaść poniżej 7-8 stopni na wschodzie oraz 9-10 stopni na zachodzie, natomiast w ciągu dnia osiągnie od 12-14 stopni na północy do 15-17 stopni w centrum i na południu.

   Od poniedziałku znajdziemy się na krótko pod wpływek klina wyżowego znad Bałkanów, co po miejscami mglistym poranku przyniesie nam dość ładną pogodę w ciągu dnia. Większego zachmurzenie będziemy mogli spodziewać się tylko na północnym zachodzie. W poniedziałkowy poranek temperatura powinna oscylować nie niżej niż 5-8 stopni, natomiast w ciągu dnia osiągnie od 11-12 stopni na północy do 15-17 stopni na południu.

  Od wtorku od zachodu zacznie się do nas zbliżać słabo-wyrażona strefa frontowa, która już w nocy z poniedziałku na wtorek przyniesie słabe opady deszczu. W ciągu dnia zachmurzenie na przeważającym obszarze zachmurzenie będzie duże, a na zachodzie i południowym zachodzie całkowite ze słabymi opadami deszczu. Jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie powinno się utrzymać na poziomie umiarkowanego. Temperatura minimalna we wtorek rano spadnie do 5-6 stopni w całej Polsce, natomiast w ciągu dnia osiągnie od 7-8 stopni na północy do 11-13 stopni na południowym wschodzie.

  Środa i czwartek będą wyglądały bardzo podobnie. Poranki z dużą ilością zamgleń w całym kraju, zachmurzenie duże i całkowite ze słabymi opadami deszczu na zachodzie i południowym zachodzie. Temperatura maksymalna w środę jak i czwartek sięgnie od 6-8 stopni na przeważającym obszarze do 9-11 stopni na południu.

  Niestety koniec tygodnia także nie przyniesie zbytniej odmiany pogody. W piątek rano sporo zamgleń na zachodzie, w ciągu dnia zachmurzenie duże i całkowite, jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie powinno zmaleć do umiarkowanego. Temperatura maksymalna w piątek sięgnie od 5-7 stopni na północy do 8-9 stopni na południu.

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.