Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów, zdjęcie tytułowe. Autorka: Ryszarda Szymańska.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów, zdjęcie tytułowe. Autorka: Ryszarda Szymańska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Ryszarda Szymańska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Ryszarda Szymańska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Gabriela Suska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Gabriela Suska.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Bene Rychter.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Bene Rychter.

 • Prognoza pogody na tydzień 13.10-19.10.2012
  12.10.2012 14:22

  Będzie pochmurno i deszczowo, tak w skrócie można przedstawić pogodę w weekend oraz w nadchodzącym tygodniu.

  • Reklama

  Sobota będzie pochmurna i deszczowa za sprawą przemieszczającego się z zachodu na wschód frontu atmosferycznego. Rano prawie w całym kraju zachmurzenie będzie całkowite lokalnie duże, a opady deszczu występować będą prawie w całym kraju z wyjątkiem Podlasia, Lubelszczyzny i Podkarpacia. Jedynie na zachodzie i południowym-zachodzie (woj. Lubuskie i Dolno Śląskie) zachmurzenie będzie umiarkowane. W ciągu dnia front z opadami deszczu, które występować będą głównie w północnej Polsce, będzie przemieszczał się na wschód, a za frontem zacznie się rozpogadzać. Wieczorem opady oraz zachmurzenie całkowite lub duże będą występowały tylko na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie, na wschodzie będzie jeszcze pochmurno (zachmurzenie duże z przejaśnieniami), a na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane lub małe. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 8-10 stopni na Podlasiu, do 13-15 stopni na zachodzie i południu, na pozostałym obszarze od 11 do 13 stopni.

  W niedzielę pochmurną pogodę przyniesie kolejny front atmosferyczny. W całym kraju zachmurzenie będzie duże lub całkowite i występować będą lokalne przelotne opady deszczu i podobnie jak to miało miejsce w sobotę głównie padać będzie na północy. Dopiero po południu na południowym-zachodzie zacznie się przejaśniać. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 10-12 stopni na północy, do 14-16 stopni na południu, na pozostałym obszarze od 13 do 14 stopni.

  W poniedziałek rano znów będzie mglisto szczególnie na wschodzie i w centrum. W ciągu dnia na zachodzie i północy zachmurzenie duże i całkowite z lokalnymi opadami deszczu, które występować będą głównie na zachodzie w drugiej połowie dnia. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Będzie nieco cieplej, termometry wskazywać będą od 13-15 stopni na północy do 18-20 stopni na południu, na pozostałym obszarze wynosić będzie od 16 do 18 stopni.

  Wtorek pochmurny i deszczowy za sprawą kolejnego frontu atmosferycznego. Rano prawie w całym kraju zachmurzenie będzie całkowite lokalnie duże, a opady deszczu występować będą głównie na północy oraz lokalnie w centrum i na południu. W ciągu dnia front z opadami deszczu będzie przemieszczał się na wschód, a za frontem zacznie się rozpogadzać. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 12-13 stopni na północy i zachodzie do 14-17 stopni na pozostałym obszarze.

  Środa w całym kraju pochmurna z opadami deszczu. Opady deszczu początkowo występować będą na południu i w ciągu dnia będą przemieszczać się na północ. żnie duże z okresowymi przejaśnieniami. Na Pomorzu i Mazurach lokalnie niewykluczony słaby opad przelotny deszczu. Za tymi opadami napływać zacznie nieci cieplejsze powietrze z południa dlatego w Małopolsce i Podkarpaciu będzie dość ciepło od 18 do 20 stopni. Na pozostałym obszarze temperatura maksymalna wyniesie od 11-12 stopni na północy, przez 12-14 stopni na zachodzie do 14-16 stopni na pozostałym obszarze kraju.

  Kolejny dzień znów pochmurny. Na północy zachmurzenie będzie całkowite lokalnie duże z opadami deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze rano zachmurzenie będzie duże i całkowite oraz znów będzie mglisto, a w ciągu dnia po ustąpieniu mgieł zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Termometry wskazywać będą od 12-14 stopni na północy, przez 14-16 stopni w centrum do 16-18 stopni na południu.

  Piątek będzie pogodny. Co prawda rano w wielu miejscach będą występowały silne zamglenia i mgły, którym towarzyszyć będą podinwersyjne chmury Stratus, ale w ciągu dnia po ustąpieniu mgieł, będzie pogodnie. Co prawda na niebie występować będą chmury, ale będą to głównie chmury wysokie. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 13-14 stopni na północy do 17-19 stopni na południu.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.