Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jerzy.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jerzy.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

 • Prognoza pogody na tydzień 13.09-19.09.2014
  12.09.2014 09:41

  Najbliższy tydzień pod znakiem słonecznej i ciepłej pogody, jedynie w dzielnicach zachodnich i południowych Polski podczas weekendu więcej chmur oraz przelotne opady deszczu i burze.

  • Reklama

  W sobotę Polska znajdować się będzie pomiędzy zatoką niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym na zachodzie kraju, a skrajem wyżu, który będzie się rozbudowywał nad zachodnią Rosją. W strefie frontowej, początkowo na krańcach zachodnich, a w ciągu dnia w całym pasie zachodnim i południowym Polski, za wyjątkiem Podkarpacia, pochmurno z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami w godzinach popołudniowych. Na zachodzie opady lokalnie mogą być dość intensywne. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i brak opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 21-22 stopni na Pomorzu oraz na południu i południowym zachodzie kraju, poprzez 23-25 stopni w centrum, do 26-27 stopni na Lubelszczyźnie.

  Niedziela pogodowo bardzo podobna do soboty. W dzielnicach zachodnich i południowych nadal zachmurzenie duże z opadami przelotnymi deszczu i pojedynczymi burzami, natomiast na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 20-22 stopni na południowym zachodzie oraz na Podlasiu, do 23-25 na pozostałym obszarze kraju, miejscami na Lubelszczyźnie i Kujawach do 26 stopni.

  W poniedziałek rozbudowujący się wyż znad zachodniej Rosji spowoduje słoneczną lub pogodną pogodę nad całym obszarem kraju. Jedynie w górach okresowo więcej chmur i możliwe miejscami przelotne opady deszczu Temperatura maksymalna od 19-20 stopni na Podlasiu do 23-24 stopni na zachodzie i Kujawach.

  Wtorek w całym kraju słoneczny i pogodny. Temperatura maksymalna wyniesie od 18-19 stopni na północnym wschodzie do 23-24 stopni na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

  W kolejnych dniach pogodną i słoneczną aurę zapewni nam nadal rozległy wyż znad zachodniej Rosji. Przeważnie zachmurzenie małe lub okresowo umiarkowane, bez opadów. W środę, czwartek i piątek prognozowane temperatury maksymalne wynoszą od 18-20 stopni na Podlasiu, do 24-25 stopni na zachodzie.

   

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.