Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Pogoda nad jeziorem.

  Pogoda nad jeziorem. Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska

 • Prognoza pogody na tydzień 13.08-20.08.2010
  13.08.2010 13:09

  W sobotę na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, a to za sprawą rozległego wyżu znad Rosji. Jedynie zachodnie dzielnice kraju, a po południu również Pomorze, z dużym zachmurzeniem, opadami przelotnymi deszczu oraz burzami. Po południu pogoda będzie poprawiać się na Dolnym Śląsku. Temperatury maksymalne bardzo wysokie, zwłaszcza w centrum i na wschodzie, gdzie dochodzić będą do 30-33 stopni. Znacznie chłodniej na zachodzie gdzie wynosić będą zaledwie 24-26 stopni.

  • Reklama

  W niedzielę Polska nadal podzielona na pogodną część wschodnią i zachodnią, z licznymi i intensywnymi burzami. Po południu obszar burz sięgał będzie do Polski centralnej, następnie w ciągu nocy burze będą zanikać, zwłaszcza w Polsce południowej. Temperatura maksymalna na wschodzie nadal bardzo wysoka, do 32-34 stopni. Na zachodzie chłodniej, tutaj 26-28 stopni.

  W poniedziałek burze początkowo na Pomorzu, a na pozostałym obszarze będzie dosyć pogodnie z umiarkowanym zachmurzeniem. W ciągu dnia chmur burzowych przybywać będzie w pasie Polski centralnej od Zatoki Gdańskiej po Małopolskę.  Upał nieco zelżeje, na zachodzie termometry wskażą 23-25 stopni, na wschodzie już tylko 30-31 stopni.

  Wtorek przyniesie nam duże zachmurzenie w całym kraju. Wszędzie można spodziewać się opadów przelotnych deszczu, a w centrum i na wschodzie również licznych burz. W całym kraju temperatury nie będą przekraczać 30 stopni i wyniosą od 21-23 stopni na zachodzie do 27-28 stopni na wschodzie.

  W środę najlepsza pogoda na zachodzie i południowym zachodzie, gdzie będzie umiarkowane zachmurzenie i nie powinno padać. Na pozostałym obszarze kraju duże zachmurzenie z opadami przelotnymi deszczu. Temperatury wyrównane, w całym kraju wynosić będą 22-24 stopnie.

  Czwartek  zapowiada się pogodny i słoneczny na terenie całego kraju. Temperatury umiarkowane, od 23-24 stopni na północy do 26-27 stopni na południu.

  Piątek na zachodzie i północy raczej pochmurny, z opadami przelotnymi deszczu. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna od 22-24 stopni na północnym zachodzie do 27-28 stopni na południowym wschodzie.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.